Hlavní stránka > Novinky > Adrenalinový týden si užilo na šest set zákazníků

Adrenalinový týden si užilo na šest set zákazníků

23.9.2016

Adrenalinový týden si užilo na šest set zákazníků Netradiční, unikátní, plný adrenalinu, soutěžení a zábavy, prostě nezapomenutelný. Přesně takový byl velkolepý event, který severočeský tým MKR Technology připravil spolu s Renault Trucks pro zákazníky z centrální a východní Evropy. Zážitkový týden se odehrál ve vojenském prostoru ve slovenské Senici a hlavní roli hrály závodní dakarské speciály.

                  „Věřím, že na takový den zákazníci Renault Trucks, se kterým dlouhé léta spolupracujeme, jen tak nezapomenou. V průběhu uplynulého týdne se jich v odlehlé pustině kousek za českými hranicemi silně připomínajícími pouštní oblast, vyměnilo na šest stovek. Bylo to náročné úplně pro všechny. Technika jela vždy celý den na sto procent, stejně jako celý tým mechaniků a konstruktérů. I díky tomu jsme měli mnoho pozitivních ohlasů. Bylo to super, zákazníci se bavili, současně nahlédli do fungování dakarského týmu a především si odnesli mnoho zážitků,“ shrnula spokojeně Klára Kress, šéfka vývojového týmu MKR Technology, který v rámci projektu MKR Adventure vyvíjí závodní kamiony pro věhlasný Dakar.

                  Více než stovka zákazníků každý den předchozího týdne měla možnost strávit den ve stylu dálkové rallye. Program byl mimořádně pestrý. Jeho součástí byly jízdy zručnosti v terénu s nákladním vozem, soutěže buggyn, komentované technické prohlídky s vyhlášeným konstruktérem Mariem Kressem a především ostré exhibiční jízdy dakarským kamionem. Chybět ale nemohlo luxusní zázemí v Mobilbaru s výborným cateringem. Tým MKR Technology pak do Senice přivezl tři své kamiony - dva typy K520 a unikátní prototyp Sherpa, se kterým holandský pilot Martin van den Brink nedávno získal senzační bronz při nejdelší rally světa - Silk Way. Na Slovensko též dorazili zkušení piloti holandských týmů Mammoet Rallysport a Riwald Dakar Team, tedy Martin van den Brink, Pascal de Baar a Gert Huzink. Každý, kdo usedl do kabiny, si mohl být jistý, že ho veze skutečný profesionál.

                  Není náhoda, že se celý event uskutečnil ve slovenské Senici. Zdejší vojenský prostor slouží totiž pro testování dakarské techniky. Týmy tu mají skvělé podmínky pro simulaci jízdy v poušti a v písečných dunách. „Testovací podmínky tu jsou opravdu tvrdé, což je pro vývoj techniky a zjištění životnosti potřebné, takže se lidé v kabině kolikrát cítí jako v šejkru, což samozřejmě zážitek umocňuje,“ usmála se Klára Kress s tím, že spolupráce týmu s Renault Trucks bude i nadále v tomto směru pokračovat. „Plánujeme rozšíření. V rámci Evropy už hledáme další vhodné lokace,“ nastínila plány Klára Kress.Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o