Hlavní stránka > Novinky > Čínská etapa mění pořadí

Čínská etapa mění pořadí

14.7.2019

Čínská etapa mění pořadí O víkendu se posádky Silk Way Rally přesunuly na území Číny. A hned se děly věci! V nedělní 8. etapě udělal kotrmelec lídr průběžné klasifikace Bělorus Vjazovič, čímž následně přišel o svoji vedoucí pozici. Severočeský kamion s Martinem van den Brinkem dojel šestý a kvůli Vjazovičově incidentu se posunul pod celkové stupně vítězů.

                  Víkend začal sobotní transportní etapou, při které posádky v poklidu překonaly mongolsko-čínské hranice. V 7. etapě z Dalanzadgadu do Bayinbaolige se proto nezávodilo, pouze bylo třeba překonat pět set padesát kilometrů do dalšího bivaku. Závod ostře pokračoval opět v neděli 8. etapou z Bayinbaolige do Alashanu, kde už se jelo o čas na tři sta třicet kilometrů dlouhé speciále. A ta byla osudná pro vedoucího Bělorusa Vjazoviče, který dosud úspěšně čelil tvrdému útoku ruských kamazů. Šlo o jeden z nejhezčích soubojů poslední doby. Krásný boj MAZu proti převaze kamazů skončil předčasně. Vjazovič měl údajně na 35. kilometru nehodu, při které jeho stroj šel „přes boudu“. Silně poničený vůz etapu nedokončil. Kamazy tak získaly snadnou cestu k vítězství. Nejrychlejší v etapě byl nakonec Rus Šibalov, za kterým přijeli kolegové Mardějev a Karginov. Martin van den Brink se svým renaultem dokončil na šesté příčce s odstupem tři čtvrtě hodiny. „Etapa byla dnes náročná na navigaci a v mnoha ohledech zrádná. Martin jel proto víc opatrně a to se mu vyplatilo, přestože nabral větší ztrátu. Popisoval mi zřejmě tu dunu, která stála Vjazoviče umístění. Prý byla dlouhá a pak nastal nečekaně velký zlom, na kterém kdyby Martin prý nezpomalil, tak by se určitě také vysekal,“ popsal dění na rally Daniel Kozlovský, van den Brinkův mechanik z dílny MKR Technology.

                  V součtu během neděle na posádky čekal nejdelší přejezd letošního ročníku dlouhý téměř osm set kilometrů. Organizátoři navíc stroje poslali do prvních dun pouště Gobi, ale nechyběly ani vyschlá řečiště, rokliny, kaňony i stepní pasáže. Po předčasném konci Vjazoviče se na čelo dostal vítěz etapy Šibalov, který má před druhým Karginovem k dobru čtvrt hodiny, dalších deset minut navíc ztrácí třetí Mardějev. Martin van den Brink poskočil na průběžnou čtvrtou pozici.

                  Do konce zbývají poslední dva dny. Pondělní 9. etapa má být co do terénu shodná s tou nedělní. Rychlostní zkouška dlouhá dvě stě devadesát kilometrů nabídne písečné duny i rychlejší šotolinové pasáže. Celkem má trasa z Alashanu do Jiayuguan pět set kilometrů. 

Výsledky – 8. etapa – Bayinbaolige – Alashan (785/326 km):
1. Shibalov (RUS) Kamaz 4:23:07
2. Mardeev (RUS) Kamaz +8:01
3. Karginov (RUS) Kamaz +8:35
4. Vishneuski /BLR) MAZ +17:52
5. Vasilevski (BLR) MAZ  +24:12
6. van den Brink (NED) Renault +43:33 
 
Celkově:
1. Shibalov (RUS) Kamaz 19:21:57
2. Karginov (RUS) Kamaz +15:56
3.Mardeev (RUS) Kamaz +25:04
4. van den Brink (NED) Renault +1:20:23
5. Kuprianov (RUS) Kamaz +1:31:56

 

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o