Hlavní stránka > Novinky > Dakar jsme zahájili bronzem

Dakar jsme zahájili bronzem

2.1.2017

Dakar jsme zahájili bronzem První etapa a hned pódium. Tým MKR Technology zahájil 38. ročník Rally Dakar naprosto parádně. V úvodní krátké prověrce si pilot Martin van den Brink s kamionem Renault Trucks ze severočeského technologického centra přijel pro cenný bronz. Úspěch tak slaví i roudnický palubní mechanik Daniel Kozlovský.

            "Každý začátek je naplněn velkým očekáváním, ale i určitým strachem. Všichni chtějí uspět a samozřejmě se předvést v co nejlepším světle. Pódium je naprosto senzační. Rozdíly jsou minimální a naprosto nepodstatné, ale vždycky je lepší vyjíždět do další etapy z předních pozic," zářil Mario Kress, hlavní konstruktér a autor projektu MKR Adventure.

            Na úvod letošního ročníku čekala na posádky historická premiéra v Paraguayi. V té se i přes čtyřicetistupňové vedro účastníci příliš dlouho neohřáli. Prakticky ihned po několika kilometrech se dostali do Argentiny. V rámci první závodní prověrky z Asuinciónu do Resistencie je čekalo v součtu čtyři sta padesát kilometrů a z nich jen devětatřicet závodních. Měřenou speciálku ovládl Čech Martin Kolomý s tatrou, který cílem přijel přesně za půl hodiny. Druhý Holanďan van Genugten zaostal o třináct vteřin a právě bronzový krajan Martin van den Brink z týmu Mammoet Rallysport ztratil se svým renaultem pouhých pětadvacet vteřin.

            Při své dakarské premiéře s vozem Renault Trucks se skvěle předvedl Gert Huzink ze spřáteleného týmu Riwald. Na třinácté pozici dojel s odstupem půl druhé minuty. Další minutku ztratil třetí pilot židovického speciálu Pascal de Baar na sedmnácté příčce. "Na úvod jsme určitě spokojeni. Auta jedou výborně a Gert mě mile překvapil. Vždyť je to jeho teprve druhá velká rally s naším kamionem. Věřím, že se nám společnými silami podaří udržet nejen skvělou náladu v bivaku, ale také dobré pozice," usmál se spokojeně Mario Kress.

            Druhý závodní den už bude v Jižní Americe značně náročnější. Na trati z Resistencie do San Miguel de Tucumán musí posádky zvládnout přes osm set kilometrů, z nichž je dvě stě osmdesát čtyři měřených.

           
Dakar 2017
Výsledky - 1. etapa (39 km):
1. Kolomý (Cze) Tatra 30:00 min
2. van Genugten (Ned) Iveco +0:13
3. van den Brink (Ned) Renault Trucks +0:25
4. Loprais (Cze) Tatra +0:31
5. de Rooy (Ned) Iveco +0:42
13. Huzink (Ned) Renault Trucks +1:33
17. de Baar (Ned) Renault Trucks +2:34
41. Llovera (And) Tatra +19:59


Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o