Hlavní stránka > Novinky > Dakar startuje s kamiony MKR Technology

Dakar startuje s kamiony MKR Technology

2.1.2016

Dakar startuje s kamiony MKR Technology A je to tu! Nejtěžší rallye světa, věhlasný Dakar, startuje. Více než dvoutýdenní martýrium zahájí dnešní slavnostní prolog. V neděli posádky ostře vyjíždí do první etapy. V Jižní Americe jsou už nachystaní také členové severočeského týmu MKR Technology.

            „Do Jižní Ameriky jsme se vydali všichni pohromadě už sedmadvacátého prosince, abychom v klidu a pohodě odzkoušeli techniku, která byla přes měsíc sama na moři. Chtěli jsme si být jisti, že vše bude na sto procent připraveno. Zázemí Renaultu v Argentině tak pro nás bylo velkým přínosem. Díky tomu, že vše šlape na výbornou, jsme pohromadě oslavili příchod nového roku, tentokrát ale jen velmi střídmě,“ shrnul předstartovní chvíle šéf stáje MKR Technology Mario Kress.

            Severočeský tým s projektem MKR Adventure letos pro Dakar připravil dvojici závodních kamionů Renault Trucks pro holandskou stáj Mammoet Rallysport. Kamion s číslem 509 bude pilotovat Martin van den Brink, který s ním dokázal na podzim vybojovat historické první vítězství, když ovládnul Rally OiLibya. Druhý speciál s číslem 529 povede jeho kolega Pascal de Baar. K nim opět Kressův tým připravil motory pro trojici kamionů českého Bonver Dakar Projectu, tedy pro piloty Tomáše Vrátného (513), Artura Ardavičuse (515) a hendikepovaného vodiče Alberta Llovera (521).  Nově s židovickým agregátem na Dakaru startuje Holanďan Gert Huzink s tatrou číslo 524. Stejně jako loni se posádky budou vzájemně v průběhu celého soutěže podporovat. „Dakar není jen o výborné technice, kterou, a to se nebojím říci, máme oproti loňsku výrazně lepší, ale také o podpoře týmu a především nutné porci štěstí. Stále ale říkám, že co do vývoje se nacházíme někde v polovině. Myslet si tedy na bednu, by bylo opravdu troufalé, a to i přes dosavadní úspěchy. Naším cílem je být v elitní desítce a povede-li se jakýkoli úspěch, bude to především pověstná třešnička na dortu. Nic ale není nemožné,“ těší se na nový ročník soutěže Mario Kress.

            Tým do Buenos Aires vyrazil z Prahy přes Amsterdam. V přístavu vyzvedl techniku. Následně se přesunul do prvního bivaku v Rosariu, kde celá soutěž 16. ledna také skončí. Na silvestra a Nový rok tým čekaly technické přejímky. Sobotní  jedenáctikilometrový prolog na přejezdu z Buenos Aires do Rosaria  určí pořadí pro nedělní ostrý start. Hned na úvod čeká etapa do Villa Carlos Paz dlouhá 662 km s 258km měřeným úsekem.  „Slavnostní zahájení je mimořádná událost. V ulicích loni bylo na milion lidí. Je to jen těžko popsatelné. Všichni si to užíváme, protože pak na řadu přijdou opravdu hodně tvrdé dva týdny plné práce a nedostatku spánku. Doufám proto, že 16. ledna po třinácti etapách budeme mít opět důvod k radosti,“ dodal zkušený mechanik Daniel Kozlovský, který byl loni palubním mechanikem u Artura Ardavičuse. Tentokrát je se svými kolegy součástí hlavního podpůrného týmu. Z Roudnice se do Jižní Ameriky spolu s Kozlovský a Mariem Kressem vydali elektroinženýr z Lovosic Bedřich Frieser a technici Michalové Procházka a Růžička, Petr Král a Jakub Hřava.

V rámci 38. ročníku na posádky čeká přes devět tisíc kilometrů, na kterých je připraveno téměř čtyři a půl tisíce měřených rychlostních zkoušek. Start je v Buenos Aires, cíl v Rosariu.Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o