Hlavní stránka > Novinky > Dakar vstupuje do druhé poloviny

Dakar vstupuje do druhé poloviny

10.1.2017

Dakar vstupuje do druhé poloviny Po nečekaných dvou dnech pauzy se Rallye Dakar opět rozjíždí. Pondělní 7. etapa překlopila věhlasnou soutěž do druhé poloviny. Na jejím konci ale posádky zůstaly zcela osamoceny. Na program přišla maratonská část, kdy všichni zůstávají den bez svých mechaniků a podpůrných týmů. Severočeské renaulty týmu Mammoet Rallysport ale obstály.

            "Díky zrušené sobotní etapě a plánovanému nedělnímu volnu jsme získali trochu času navíc, který jsme na maximum mohli věnovat co nejlepší technické přípravě všech strojů na závěrečný týden. Bivaky ale byly totálně promáčená a plné bahna, takže o to to bylo těžší, ale dělali jsme, co jsme mohli. Určitě stále můžeme zabojovat o dílčí úspěch," věří Mario Kress, hlavní konstruktér severočeského týmu MKR Technology.

            Právě kvůli špatnému počasí pořadatelé zrušili sobotní 6. etapu a zásadně změnili také pondělní sedmou prověrku z La Paz do Uyuni. Měřená speciálka měla nakonec 161 kilometrů převážně tvořených písčitým terénem. Uzavřená byla mezi čtyři sta a následně dvě stě čtyřicet transportních kilometrů. Tentokrát se nejlépe dařilo Rusovi Sotnikovi. Jezdec severočeského speciálu Pascal de Baar uzavíral elitní desítku se ztrátou pouhých devíti minut. Třiadvacátý skončil jeho týmový kolega Martin van den Brink, který se po vleklých technických potížích snaží co nejvíce prodrat dopředu. Především kvůli nevýhodné zadní startovací pozici zaostal o půl hodiny. Sedmadvacátý pak skončil hendikepovaný andorský pilot českého týmu Bonver Dakar Project Albert Llovera, který ve své tatře veze severočeský agregát z technologického centra MKR Technology.

            Ve vedení se stále drží někdejší šampion de Rooy s náskokem pouhých 2:11 min. před druhým Rusem Sotnikovem. Pascal de Baar se o příčku sesunul - s odstupem sedmatřicet minut mu patří průběžná šestá příčka, takže stále jde o nejlépe postavený český kamion soutěže. Llovera je čtyřiadvacátý a Martin van den Brink s roudnickým palubním mechanikem Danielem Kozlovským je čtyřicátý.

            V rámci 8. etapy se posádky z Bolívie přesunou zpět do Argentiny. Etapa z Uyuni do Salty je druhou nejdelší. V součtu má téměř devět set kilometrů a dle programu je takřka pět set měřených, čímž jde o letošní nejdelší speciálku. Rozhodně nebude jednoduchá. Závodníci postupně opustí plošinu Altplano a čekají na ně přechody brodů a dunové sektory, ale také barevné kaňony.   

Dakar 2017
Výsledky – 7. etapa (La Paz - Uyuni, 161 km):
1. Sotnikov (Rus) Kamaz 1:41:35
2. van Genugten (Ned) Iveco +2:51
3. Villagra (Arg) Iveco +3:37
4. de Rooy (Ned) Iveco +4:25
5. Viazovič (Blr) MAZ +5:22
10. de Baar (Ned) Renault Trucks +9:08
23. van den Brink (Ned) Renault Trucks +35:23
27. Llovera (And) Tatra +1:22:23
 
Celkově:
1. de Rooy (Ned) Iveco 15:52:07
2. Sotnikov (Rus) Kamaz +2:11
3. Nikolaev (Rus) Kamaz +5:57
4. Mardějev (Rus) Kamaz +20:12
5. Villagra (Arg) Iveco +33:42
6. de Baar (Ned) Renault Trucks +37:18
25. Llovera (And) Tatra +8:56:19
40. van den Brink (Ned) Renault Trucks +24:03:46

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o