Hlavní stránka > Novinky > Dakarské kamiony míří do Sosnové

Dakarské kamiony míří do Sosnové

21.3.2019

Dakarské kamiony míří do Sosnové Dvojice kamionů severočeského týmu MKR Technology nebude chybět při tradičním Dakar setkání na autodromu v Sosnové. V rámci 5. ročníku se u České Lípy tuto neděli představí přední české a i zahraniční týmy s technikou, kterou v takovém množství není možné v akci nikde jinde vidět. Chybět nebudou ani holandští piloti Martin van den Brink a Gert Huzink.

            „Loni jsme se akce v Sosnové účastnili poprvé a celkové pojetí nás velmi nadchlo. Jde o ojedinělou akci. Motorističtí fanoušci si užijí opravdu výjimečný den a jsem ráda, že opět k tomu budeme moci sami přispět. Kamiony totiž stavíme v Židovicích, ale jezdí v nich holandští piloti a veškeré závody jsou navíc mimo kontinent, takže Sosnová je pro nás unikátní příležitost, kdy se v Česku můžeme veřejnosti živě prezentovat. V neděli to tedy bude stát za to,“zve na autodrom do Sosnové Klára Kress, manažerka týmu MKR Technology.

            Diváci při MOGUL Dakar Setkání mohou pravidelně obdivovat brutální výkon dakarských kamionů, kterých se letos do Sosnové sjede znovu více, než v předchozích letech. K vidění budou i závodníci z Africa ECO Race. Na Autodromu Sosnová  se budou na asfaltové i offroadové části tratě prohánět offroadové závodní automobily, motocykly, závodní trucky a čtyřkolky. Diváci budou moci sledovat techniku v náročném terénu i na atraktivních skocích a program zpestří i kaskadérská show.

MKR Technology přiveze závodní speciál „s čumákem“ Renault CBH 4x4, přezdívaný Sherpa. Do něj usedne jeho tradiční holandský pilot z týmu Mammoet Rallysport Martin van Den Brink, vítěz Maroko Desert Challenge. Do druhého trambusového kamionu Renault K520 4x4 usedne krajan z týmu Riwald Dakar Gert Huzink. Na programu jsou besedy i autogramiáda. Diváci si budou moci prohlédnout také unikátní MKR Mobilbar, tedy skládací návěs, který se během hodiny promění v reprezentativní plnohodnotnou hospodu. „K porovnání bude civilní verze Renault K spolu se závodním speciálem, takže si fanoušci budou moci prohlédnou, jak se od sebe liší upravený závodní kamion od verze, kterou používají běžní dopravci,“podotkla Klára Kress, když připomněla, že nedělní program bude probíhat od 9 do 16 hodin. Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o