Hlavní stránka > Novinky > Dakarské posádky čekají na poslední test

Dakarské posádky čekají na poslední test

29.12.2020

Dakarské posádky čekají na poslední test S týdenním předstihem dorazily do dějiště posádky nadcházející rallye Dakar. S nimi v kompletní sestavě také konstruktéři trojice závodních kamionů ze severočeského centra MKR Technology. Finální přípravy před odletem ale byly plné nervů a napětí, které přinášela přísná opatření spojená s koronavirovou situací. Od neděle je celý tým ve dvoudenní karanténně, kde čeká na rozhodující testování před vstupem do soutěže.

Tým mechaniků konstruktéra Maria Kresse z MKR Technology první testy na covid-19 absolvoval v Roudnici nad Labem dva dny před Štědrým dnem. A právě s nimi přišlo i první napětí. „Byl jsem poslední, kdo nedostal výsledky testů. Už jsem začínal být vyděšený. Všechno by se v případě mé pozitivity muselo opravdu hodně překopat,“ popisuje napínavé momenty Mario Kress, šéf týmu MKR Technology, jehož test byl nakonec potvrzen jako negativní. Sítem ale neprošel jeden z externích spolupracovníků, který musel být ihned nahrazen. „Všichni dostali nakázáno, aby se zdrželi jakéhokoli srocování, aby byli během Vánoc pokud možno sami jen se svými rodinami a odpustili si tradiční setkávání. Čas se krátil a hledat alternativy a náhrady by bylo velmi složité,“ podotkl Mario Kress, kterému testy o týden dříve ukázaly pozitivitu i u týmové manažerky Lucie. „Bylo to štětí v neštěstí. Udělala jsem si testy, abych mohla pískat ženský hokej a ty byly pozitivní. Neměla jsem žádné příznaky, ty přišly až o pár dnů později, kdy mě bolelo tělo a následně jsem ztratila čich a chuť. Díky tomu jsem vlastně nepřišla s kluky do styku, přitom bylo v plánu, že je povezu na letiště, takže to byla klika,“oddechla si manažerka Lucie Povová.

            Tým tak odletěl přesně podle plánu nedělním speciálem z Prahy. Šlo o charterový let přímo do Džiddy, kde na palubě byly výhradně posádky a její členové mířící na Dakar. Jak se ukázalo, byl to prozíravý krok, díky kterému si týmy ušetřily další nervy. Saudská Arábie totiž v minulých dnech uzavřela kvůli koronaviru své hranice a zrušeny byly i veškeré pravidelné lety. Účastníci ale pro vstup do země dostali výjimku. Po příletu všem začala dvoudenní bezpečnostní a zdravotní karanténa, po které přijde finální testování. „Ti, kteří budou negativní, půjdou ve středu ráno vyzvednout závodní techniku a budou vpuštěni do uzavřeného bivaku,“ popsal plánovaný vývoj z místa Mario Kress, který si chválí, jak mají dosud pořadatelé vše dobře zorganizované.

            43. ročník dakarské rallye začne v sobotu jedenáctikilometrovým prologem v Džiddě, který určí startovní pozice do nedělní 1. ostré etapy. Během dvanácti závodních prověrek musí závodní kamiony zvládnout více než sedm a půl tisíce kilometrů, z nichž je 4 778 km měřených. Závod skončí v pátek 15. ledna znovu v Džiddě. Tým MKR Technology vysílá trojici kamionů pilovanou holandskými jezdci Gertem Huzinkem, Pascalem de Baarem a Martinem van den Brinkem, v jehož kabině bude i roudnický mechanik Daniel Kozlovský.

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o