Hlavní stránka > Novinky > Defekt připravil Sherpu o vedení

Defekt připravil Sherpu o vedení

21.7.2016

Defekt připravil Sherpu o vedení Jeden defekt stačí a rázem se vedoucí jezdec propadne na třetí příčku. Dvanáctá etapa Silk Way, nejdelší rally světa, přinesla na sever Čech trochu smůly. Pilot Martin van den Brink jedoucí s kamionem z dílny stáje MKR Technology po vynucené zastávce protnul cílovou pásku čtvrtý a díky minimálním rozdílům klesnul na prozatímní bronzovou příčku průběžného hodnocení. O vítězství se ale dál hodlá rvát.

            „Tohle je rallye. Co se dnes stalo nám, se zítra může stát komukoli jinému. Rozdíly na čele jsou opravdu velmi malé, takže každé zaváhání může stát cennou pozici. Vítězem se obvykle stává ten, kdo měl nejvíce štěstí. My výměnou kola ztratili zhruba tu čtvrt hodinu, co nám v cíli chyběla,“ sdělil roudnický palubní mechanik Daniel Kozlovský z týmu MKR Technology jedoucí s holandským pilotem Martinem van den Brinkem.

            Posádky si přitom „užily“ nečekaný den volna. Předchozí jedenáctou etapu totiž pořadatelé kvůli písečné bouři zrušili. Týmy se proto jen přesunuly pět set šedesát kilometrů do dějiště dvanáctého závodního dne. Etapa z Jiayuguanu do Alashanu jako by s délkou 666 kilometrů předurčovala ďábelský průběh. A právě severočeský kamion Renault Sherpa na její čtyři sta pět a dvacet kilometrů dlouhé speciálce zastavila prasklá pneumatika. Posádka defekt bez větších potíží vyměnila, ale cílem přijela na čtvrtém místě. Na vítězného Rusa Nikolajeva ztratila téměř dvacet minut. Na druhém místě s necelým tříminutovým mankem dorazil Mardějev, pro kterého to znamenalo posun do čela průběžné klasifikace. Van den Brinkův parťák z týmu Mammoet Rally Sport Pascal de Baar cílovou pásku protnul jako pátý. „U Pascala se nám povedlo udělat určité úpravy na systému odpružení a ihned se změny projevily. Jsem rád, že ho přibližujeme Sherpovi i kamazům. Nebýt defektu, mohli jsme být více spokojeni. Teploty už nejsou tak extrémní, takže jsme tentokrát neměli ani potíže s přehříváním motoru u Martina. Jdeme správnou cestou, musíme prostě bojovat,“ burcuje tým hlavní konstruktér Mario Kress.

            Na čele celkové klasifikace se nyní usadil někdejší dakarský šampion Airat Mardějev s kamazem. Druhý Sotnikov zaostává o necelých osm minut a třetí van den Brink o dvanáct a půl. Pascal de Baar je momentálně osmý. „Doteď kamazy honily nás a teď se role obrací a začínáme honit my je. Bude to ještě napínavé. I kdyby se nám už žádný posun dopředu nepovedl, můžeme být spokojeni, nicméně před námi jsou poslední dvě závodní etapy a rozdíly nejsou nijak veliké. Věřím, že to ještě bude sranda,“ usmívá se pozitivně naladěný palubní mechanik Daniel Kozlovský

Předposlední třináctá etapa z Alashani do Wuhai má v součtu sedm set dvacet kilometrů, z nichž je tři sta sedmdesát měřených. Poslední speciálka, ve které může nastat nějaký zvrat, přijde na řadu v sobotu. Nedělní závěrečný díl do cílového Pekingu je totiž již jen transportní se slavnostním charakterem.

Výsledky - 12. etapa (425 km):
1. Nikolajev (Kamaz) 5:24:37
2. Mardějev (Kamaz) +2:46
3. Sotnikov (Kamaz) +5:50
4. van den Brink (Renault Sherpa) +19:51
5. de Baar (Renault K520) +43:31
10. Ardavičus (Tatra) +1:15:52
13. Vrátný (Tatra) +1:43:32
 
Celkově:
1. Mardějev (Kamaz) 30:09:09
2. Sotnikov (Kamaz) +7:52
3. van den Brink (Renault Sherpa) +12:33
4. Nikolajev (Kamaz) +53:43
5. Shibalov (Kamaz) +1:50:40
8. de Baar (Renault K520) +3:43:01
10. Vrátný (Tatra) +7:11:17
13. Ardavičus (Tatra) +12:52:41


Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o