Hlavní stránka > Novinky > Dovolená skončila, program plní testování a exhibice

Dovolená skončila, program plní testování a exhibice

4.9.2015

Dovolená skončila, program plní testování a exhibice Doba letních dovolených je definitivně u konce. Teď už je v našem technologickém centru zase pořádně živo. Začínají výstavy a exhibice dakarských speciálů, které se střídají s testováním a technickými úpravami. Cíl je jasný - připravit techniku a co nejlepší výchozí podmínky pro nový ročník nejslavnější rallye světa, věhlasný Dakar.

            Dakarský kamion z naší dílny MKR se už tento víkend představí při finále oblíbené soutěže Optifuel Challenge 2015 v pražským Čestlicích. Osm nejlepších účastníků mezi sebou změří síly a dovednosti v různých disciplínách v truck centru Renault Trucks Praha. Dva se stanou českými šampióny v hospodárné jízdě a postupují do mezinárodního finále. "S Renault Trucks máme dlouholetou spolupráci. Ano, dakarský kamion není zrovna prototypem úsporné jízdy, ale všichni usilovně pracujeme na tom, aby i tento kamion byl nejen nejrychlejší, ale také co nejvíce šetrný k životnímu prostředí. Vždyť i pořadatelé Dakaru jsou v tomto ohledu nekompromisní a tématika ekologie je stále aktuální," podotkl šéf týmu a hlavní konstruktér Mario Kress, který se s kamionem z Čestlic ihned vydává do jihofrancouzského městečka Fontjoncouse. "Začátkem týdne zde proběhne rozsáhlé testování nastavení tlumičů," sdělil Mario.

            O další týden později se tým přesune o téměř dva tisíce kilometrů severovýchodním směrem, když se na několik dnů usídlí ve slovenské Senici ve vojenském prostoru Záhorie. "Mimo testování na Slovensku chystáme i technické přednášky na téma porovnání závodního speciálu s běžným kamionem, ze kterého koncept vychází. Ty jsou určeny pro partnery a zákazníky Renault Trucks, kteří se sjedou prakticky z celé Evropy," poznamenala manažerka týmu Klára Kress, když naznačila, že následovat budou už i ostré závodní prověrky.

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o