Hlavní stránka > Novinky > Huzink otevřel marockou rallye těsně pod pódiem

Huzink otevřel marockou rallye těsně pod pódiem

15.10.2023

Huzink otevřel marockou rallye těsně pod pódiem Už to vypadalo, že si pilot severočeského kamionu Gert Huzink přijede v 1. etapě marocké rallye pro slavnostní pódium. Nakonec skončil těsně pod ním, když při honbě za vítězstvím uvíznul v zákeřných dunách.

            „Gerta nejprve zastavil defekt přední pneumatiky, následně uvíznul v dunách a aby toho nebylo málo, tak když se i přesto probojoval na vedoucí pozici, tak nenašel jeden z průjezdových bodů. Jeho hledání ho nakonec připravilo o pódium. Nebyl to šťastný den, ale technika drží a další dny jsou před námi,“ popsal smolné události 1. etapy letošního ročníku Rallye Maroko hlavní konstruktér Huzinkova závodního renaultu Mario Kress z týmu MKR Technology.

            Hned na úvod se posádky musely porvat s nejdelší etapou letošního ročníku. Na trase z Agadiru do Zagory je čekalo přes sedm set kilometrů, na kterých bylo 311 měřených. Etapa ale byla mimořádně pestrá. Jezdci si museli poradit s kamenitým terénem, ale i písečnými dunami. Právě v nich pilot holandského týmu Riwald Dakar ztratil cennou čtvrt hodinu a přišel tak o vytoužené vítězství. To nakonec bral opět český pilot Martin Macík, který zvítězil před krajanem Tomášem Vrátným. Gert Huzink na „bramborové“ pozici zaostal právě o patnáct minut. Obdobné je také pořadí celkové klasifikace, ve které je ale Gert Huzink s přičtenou hodinovou penalizací pátý.

            Následující dva dny týmy zůstanou v bivaku v Zagoře. Nedělní 2. etapa je smyčka dlouhá celkových téměř čtyři sta kilometrů, kdy měřená část má přesně 288 km.

Výsledky – 1. etapa (Agadir - Zagora) 311 km:
1. Macík (CZE) Iveco 4:49:14
2. Vrátný (CZE) Ford +4:10
3. Becx (NLD) Iveco +6:29
4. Huzink (NLD) Renault Trucks +15:35
5. Packevicious (LTU) Tatra +39:40
 
Celkově:
1. Macík (CZE) Iveco 5:02:08
2. Vrátný (CZE) Ford +5:11
3. Becx (NLD) Iveco +7:08
4. Packevicious (LTU) Tatra +44:00
5. Huzink (NLD) Renault Trucks +1:17:29


Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o