Hlavní stránka > Novinky > Huzink vstoupil do marocké rallye sedmou pozicí

Huzink vstoupil do marocké rallye sedmou pozicí

13.10.2023


Fotogalerie
Celkem 2

Rallye Maroko
Rallye Maroko

Huzink vstoupil do marocké rallye sedmou pozicí Sedmým místem v prologu otevřel severočeský kamion letošní ročník Rallye Maroko. Renault vedený holandským pilotem Gertem Huzinkem na prašné cestě minul jeden z průjezdových bodů a musel se vracet, takže i když svůj speciál chválil, na krátké trati už ztrátu nestihl smazat a do závodu v sobotu neodstartuje z vytoužené výhodné čelní pozice.

            „Start z jiných než předních příček vždycky přináší akorát komplikace. Do prologu jsme vyjížděli šestí a naši pozici jsme si pro sobotní ostrý start chtěli vylepšit, ale úvodní prolog se jel na úzkých cestách plných prachu. Kamiony před námi navíc nereagovaly na sentinel, takže jsme kvůli tomu zbytečně minuli waypoint a museli se vracet. Na tak krátké a rychlé trati se to už smazat nedá. Pojďme si říct, že je holt pátek 13. a nám se podaří zazářit až v dalších etapách,“ poznamenal bojovně hlavní konstruktér kamionu s číslem 505 Mario Kress z MKR Technology.

            Úvodní prolog nejrychleji zajela česká posádka s Martinem Macíkem. Ta si s devatenáctikilometrovou tratí poradila za necelých třináct minut. Holanďan Huzink ztratil slabé dvě minuty a do sobotní 1. etapy odstartuje ze 7. pozice.

Během úvodního dne musely posádky ujet v součtu přes sto kilometrů. V sobotu bude situace zcela odlišná. Týmy totiž čeká nejdelší den letošního ročníku. V součtu budou muset kamiony na trase z Agadiru do Zagory urazit 721 km s tím, že 324 km bude mít měřená speciála.

Výsledky – prolog (Agadir) 19 km:
1. Macík (CZE) Iveco 12:54
2. Becx (NLD) Iveco +0:39
3. van Kasteren (NLD) Iveco +0:47
4. Vrátný (CZE) Ford +1:01
5. Packevicious (LTU) Tatra +1:10
7. Huzink (NLD) Renault Trucks +1:54


Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o