Hlavní stránka > Novinky > Huzinka ve 2. etapě zastavila přední náprava

Huzinka ve 2. etapě zastavila přední náprava

16.10.2023

Huzinka ve 2. etapě zastavila přední náprava Poškozená přední náprava vyřadila holandského pilota Gerta Huzinka z bojů o celkový výsledek v letošním ročníku Rallye Maroko. Jeho renault přitom ve 2. etapě patřil k nejrychlejším. Severočeský tým MKR Technology sice chce jezdce týmu Rivald Dakar dostat zpět do závodu, ale situaci komplikuje písčitý terén.

            „Etapu jsme skončili předčasně kvůli zlomenému pravému kloubu na přední nápravě. Uděláme maximum, aby to nebyl úplný konec v soutěži, ale je velmi náročné se ke kamionu vůbec dostat,“ poznamenal hlavní konstruktér závodního speciálu Mario Kress.

            Od samého začátku závodu se Huzinkovi lepila smůla na paty. V úvodních dvou prověrkách posádka hledala průjezdové body. Za neprojetí jednoho v předchozí 1. etapě mu dodatečně byla udělena hodinová penalizace. Tu nakonec dostaly až na trojici nejrychlejších dokonce všechny další posádky ve výsledkové listině. S kamionem byl přitom holandský pilot mimořádně spokojený a nebýt nástrah na trati stále se se svým časem pohyboval mezi elitou mířící na pódium. Kamenitá trasa a tvrdé nárazy ve 2. etapě ale přinesly nucenou technickou zastávku, která Huzinka vyřadila o možnost vylepšit své stříbrné historické maximu v marockém závodě.

Třetí závodní den posádky v protisměru zavedl po velké části předchozí etapy, takže na programu nechyběly ani písečné duny a právě v nich se Huzinkův poškozený kamion zastavil a čeká na pomoc mechaniků, kteří se k němu s těžkou technikou jen těžko dostávají. S 2. etapou, dlouhou téměř tři sta kilometrů, si nejlépe poradil holandský jezdec Janus van Kasteren.

Pondělní 3. etapa má opět start i cíl v Zagoře. Posádky budou muset absolvovat smyčku dlouhou 444 km s tím, že 336 km tvoří měřená část. Jestli se do ní podaří Huzinkův kamion připravit, je v tuto chvíli nejisté.

Výsledky – 2. etapa (Zagora - Zagora) 296 km:
1. van Kasteren (NLD) Iveco 3:30:26
2. Macík (CZE) Iveco +6:02
3. Packevicious (LTU) Tatra +15:02
4. Becx (NLD) Iveco +24:34
5. Vrátný (CZE) Ford +38:26
DNF Huzink (NLD) Renault Trucks
 
Celkově:
1. Macík (CZE) Iveco 8:38:36
2. Vrátný (CZE) Ford +37:35
3. Packevicious (LTU) Tatra +53:00
4. Becx (NLD) Iveco +1:25:40
5. van Kasteren (NLD) Iveco +1:26:28


Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o