Hlavní stránka > Novinky > Huzinkovi se smůla lepí na paty

Huzinkovi se smůla lepí na paty

4.1.2023

Huzinkovi se smůla lepí na paty Gertu Huzinkovi se smůla doslova lepí na paty. Holandský pilot se ani tentokrát na pódium nedostal. Ve 4. etapě dakarské rallye přitom opět bojoval o zlatou příčku, když přišla technická závada, které posádku nechala v dunách. K pódiu měl přitom blízko i Pascal de Baar, který nakonec dojel sedmý.

            „Už to opět vypadalo růžově a zdálo se, že je Gert na cestě k vytouženému etapovém vítězství, ale sto kilometrů před cílem tenhle sen vyhasl,“ poznamenal konstruktér závodního renaultu Mario Kress, když ho doplnil právě pilot Gert Huzink: „Po nádherném začátku s krásnými vysokými dunami a pěkným soubojem s Martinem Macíkem nám nejprve praskla pneumatika, pak unikla voda a poškodil se kompresor. Únik vody jsme sice opravili, ale kompresor nikoli. Jestli se nám auto podaří opravit je otázka, až se dostaneme z pouště,“ neměl radost z vynucené zastávky jezdec Riwald Dakar Teamu.

            Navzdory potížím svého kolegy na výbornou jel i Pascal de Baar, který byl ve 4. etapě také velmi blízko vytouženému podiu. Na předposledním průjezdovém bodě byl třetí, navíc ztrácel na nejrychlejšího jen lehce přes šest minut. „Pak přišla moje hloupá chyba. Pozdě jsem zareagoval na varování navigátora a ohnul jsem spojovací tyč,“ přiznal Pascal den Baar, proč přišel propad na sedmou příčku. Třetí pilot severočeských kamionů Adwin Hoondert byl klasifikován osmnáctý. Etapu dlouhou 425 kilometrů v dunách na smyčce se startem i cílem v Ha’il vyhrál Čech Martin Macík.

            Průběžné hodnocení vede Aleš Loprais, Adwin Hoondert je devatenáctý a tři pozice za ním je Pascal de Baar.

            Čtvrteční 5. etapa je opět smyčka vycházející a končící v bivaku v Ha’il. V součtu posádky budou muset zvládnout ujet necelých šest set kilometrů, z nichž je tři sta sedmdesát měřených. Pořadatelé slibují písek, písek a zase jen písek. Umění skákat přes duny bude znamenat rozdíl mezi ziskem a ztrátou minut.

Výsledky – 4. etapa (Ha’il - Ha‘il) 425 km:
1. Macík (CZE) Iveco 5:10:23
2. Mitchel van den Brink (NLD) Iveco +8:50
3. Loprais (CZE) Praga van den Brink (NLD) Iveco +9:22
4. Martin van den Brink (NLD) Iveco +11:50
5. Šoltys (CZE) Tatra +28:05
7. Pascal de Baar (NLD) Renault Trucks +37:59
18. Adwin Hoondert (NLD) Renault Trucks +2:35:08
DNF Gert Huzink (NLD) Renault Trucks
 
Celkově:         
1. Loprais (CZE) Praga 19:29:21
2. Martin van den Brink (NLD) Iveco +27:22
3. Valtr (CZE) Tatra +28:17
4. Macík (CZE) Iveco +39:37
5. van Kasteren (NLD) Iveco +58:41
19. Adwin Hoondert (NLD) Renault Trucks +10:15:29
22. Pascal de Baar (NLD) Renault Trucks +12:53:01
 

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o