Hlavní stránka > Novinky > Kamion z MKR celkově vyhrává Rally OiLibya

Kamion z MKR celkově vyhrává Rally OiLibya

9.10.2016

Kamion z MKR celkově vyhrává Rally OiLibya Senzace! Severočeský kamion z dílny MKR Technology si připisuje další cenné vítězství. Po roce opět vyhrává marockou Rally OiLibya. Výsledek je o to pikantnější, že o prvenství se postaral holandský pilot Gert Huzink, který s novým speciálem závodil vůbec poprvé a celkové zlato je jeho dosud největším úspěchem v dálkové rally.

            "Co víc by si člověk mohl přát? První rally s novým kamionem a hned vítězství. To samozřejmě jen ukazuje, že naše konstruktérská cesta jde správným směrem. Gert si techniku a celý kamion hodně pochvaloval. Vždycky je co zlepšovat, ale tohle je premiéra z říše snů," líčil spokojeně Mario Kress, hlavní konstruktér a šéf stáje MKR Technology.

            Už start celé rally napověděl, že kamion s holandským pilotem týmu Riwald Dakar Team má šanci na skvělé umístění. V kokpitu navíc seděl i zkušený palubní mechanik z Roudnice nad Labem Daniel Kozlovský. Marocká rally přitom měla sloužit jen jako testovací, aby si Huzink nový kamion osahal a maximálně se s ním sžil před hlavním cílem, kterým je slavný Dakar. Záměr se povedl na více než sto procent. Huzink zajel nejrychlejší čas už při nulté etapě, kterou byl sprint na sedm kilometrů. Následovalo páté místo v 1. etapě, ve druhé dojel stříbrný, bral zlato ve třetí a připsal si další stříbro ve třetí. V ten moment se držel na průběžné druhé pozici. Tu ale vylepšil hned se čtvrtou nejdelší etapou, kterou suverénně vyhrál nejen mezi kamiony, ale také v celé třídě "Open". Tím přeskočil i vedoucího Belgičana Rotsaerta a  posunul se do čela závodu. Na posádky pak už čekala jen závěrečná část na dvě stě třicet kilometrů. I tu Huzink ovládl a o celkovém vítězi nebylo pochyb. Po roce slaví MKR Technology při Rally OiLibya další vítězství. Loni s kamionem při ní tým získal své historicky první zlato a to díky holandskému pilotovi Martinu van den Brinkovi z týmu Mammoet RallySport. Nyní nejcennější kov přivezl krajan Gert Huzink spolu s českým palubním mechanikem Danielem Kozlovským. Třetím členem zlaté posádky byl navigátor Robert Bernadus Buursen. "I přes celou řadu nepříjemností, které nás v letošním roce potkaly, jsem mimořádně šťastný za takový výsledek. Žádný neúspěch nás nepoložil na lopatky. Vždycky jsme vstali a bojovali dál a jen díky tomu můžeme teď zase slavit. Každý člen týmu pracuje na sto procent a nálada byly výborná. Před Dakarem je to opět velmi motivující. Stále ukazujeme, že jsme konkurenceschopní, a když při nás bude stát štěstí, můžeme jednou přivézt i vytouženého dakarského beduína," dodal odhodlaně Mario Kress.

Výsledky - kamiony - 4. etapa (319 km):
1. Huzink (Ned) Renault Trucks 4:00:47
2. Fazekas (Hun) Scania 4:49:43
3. Rotsaert (Bel) MAN 5:40:24
4. Ingels (Bel) MAN 6:32:05
5. Kovacs (Hun) Scania 100:00:00
 
5. etapa (230 km):
1. Huzink (Ned) Renault Trucks 3:28:34
2. Fazekas (Hun) Scania 4:01:20
3. Rotsaert (Bel) MAN 4:02:13
4. Ingels (Bel) MAN 4:29:20
5. Kovacs (Hun) Scania 100:00:00
 
Celkově Rally OiLibyba 2016:
1. Huzink (Ned) Renault Trucks 17:19:29
2. Rotsaert (Bel) MAN 18:52:19
3. Fazekas (Hun) Scania 20:24:28
4. Ingels (Bel) MAN 119:42:07
5. Kovacs (Hun) Scania 211:47:55


Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o