Hlavní stránka > Novinky > Klienti sledovali vzplání dakarského speciálu

Klienti sledovali vzplání dakarského speciálu

15.9.2016

Klienti sledovali vzplání dakarského speciálu Nezapomenutelný zážitek! Dokonce víc než by si kdokoli vůbec přál. Klienti zážitkového týdne Renault Trucks a MKR Technology sledovali, jak vzplál dakarský speciál přímo při jedné ze závěrečných exhibičních jízd. Nikomu se ale nic nestalo!

 "Akci jsme měli po všech stránkách mimořádně dobře zabezpečenou. Bezpečnost je při podobných jízdách vždy na prvním místě, protože technika je vystavena extrémnímu zatížení a samozřejmě se i taková nepředvídatelná věc může stát, protože pro nás jsou obdobné jízdy s klienty další zatěžkávací zkouškou, ze které získáváme velké množství cenných dat aplikovatelných do dalšího vývoje. Záchranáři byli na místě a hasiči kamion ihned uhasili. Tím ale nechci situaci jakkoli zlehčovat, protože když takto selže technika, je to pro tým velká rána," sdělila zklamaně manažerka týmu MKR Technology Klára Kress.
 Nepříjemná událost se stala přesně v polovině týdenního zážitkového eventu pro zákazníky Renault Trucks a pro novináře, který spolupořádal severočeský tým MKR Technology ve slovenské Senici. Zdejší vojenský prostor slouží také pro testování dakarské techniky. Týmy tu mají skvělé podmínky pro simulaci jízdy v poušti a v písečných dunách. V rámci akce se na místě vystřídalo mnoho hostů z celé Evropy, na které čekal pestrý program, jehož součástí byla i atraktivní jízda dakarským speciálem. Vývojový tým MKR Technology měl v prostoru tři své kamiony - dva typy K520 a unikátní prototyp Sherpa, se kterým holandský pilot Martin van den Brink nedávno získal senzační bronz při nejdelší rally světa - Silk Way. A právě ve středečním podvečeru tento prototyp pohltily plameny. "Je to ještě hodně čerstvé. Musíme analyzovat, co a proč se stalo. Jedna věc je, že se jezdí a testuje stále naplno a díky tomu se neustále veškerá technika zlepšuje a posouvá dál, druhá věc ale je, že pokud se něco takového přihodí, silně to naruší plány a závodní program. Je proto brzy říci, jaký dopad to bude mít na Dakar a složení závodního týmu," sdělil smutně Mario Kress, hlavní konstruktér a šéf projektu MKR Adventure, který postavil kamiony pro holandské týmy Mammoet Rallysport a Riwald a také chystá závodní agregáty českému Bonver Dakar Projectu.
 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o