Hlavní stránka > Novinky > Kozlovský se na Silk Way Rally těší
30.6.2021
Ve čtvrtek odstartuje jedna z největších cross country rallye na světě. Z ruského Omsku vyjede věhlasná Silk Way Rally, při které nebude chybět ani severočeský kamion z dílny Maria Kresse a týmu MKR Technology. V kabině s holandským pilotem Martinem van den Brinkem navíc bude roudnický palubní mechanik Daniel Kozlovský.
„Musím upřímně přiznat, že se po dlouhé době moc těším do kabiny. Provedli jsme hodně změn a jednou z těch zásadních je i úprava tlumičů. S odpružením jsme úplně někde jinde. Není to už takové trápení, které jsem zažíval a sám se dostávám do fáze, kdy opravdu zase chci závodit,“ sdělil těsně před pondělním odletem do Ruska Daniel Kozlovský, mechanik týmu MKR Technology, který bude na místě tentokrát jediným zástupcem severočeské stáje. K sobě bude mít kolegy z holandského týmu Mammoet Rallysport, pro který je závodní kamion Renault Trucks vyvíjen.
Posádka je v dějišti letošní Silk Way Rally již kompletní. Závod v červeném kamionu bude mít stejnou sestavu jako na letošním Dakaru. Speciál povede Martin van den Brink, palubní mechanik je Roudničan Daniel Kozlovský a o navigaci se stará Wouter de Graaff. „Wouter při letošním Dakaru utrpěl nepříjemný náraz do hlavy, kvůli kterému pro něj bylo dokončení rallye doslova utrpením. Teď už je ale zase v plné kondici a všichni věříme, že si závod naplno užijeme,“ říká natěšeně Kozlovský, který se těší i na silnou konkurenci. „Pojedeme proti sedmi kamazům a třem mazům. Bude to parádní prověrka,“ podotýká Kozlovský, který těsně před odjezdem do Ruska absolvoval s týmem MKR Technology a Mammoet Rallysport společné finální testování v Holandsku. „Byl to funkční test, abychom si potvrdili, že je kamion v plné kondici. Věřím, že jsme po technické stránce maximálně připraveni. Cítím, že vše funguje opravdu tak, jak má a ze závodění bude skutečná radost. Pokud chceme uspět, tak musíme být stoprocentní, nesmíme pochybit a snad se nám nějaký výsledek podaří,“ odjížděl pozitivně naladěn palubní mechanik Kozlovský, jehož tým se po letošním Dakaru zaměřil na snížení teplot a chlazení motoru, úpravu odpružení a celkovou spolehlivost celého systému.
Na posádky letošního ročníku, mezi kterými nechybí ani ruští vítězové slavného Dakaru, čeká přesně 10 etap se třemi kruhovými a jednou maratonskou. Ve středu a ve čtvrtek jsou na programu technické přejímky a ve čtvrtek 1. července v Omsku slavnostní startovací ceremoniál. V pátek závod odstartuje první etapou do Novosibirsku. Letos se závod jede ve dvou zemích. Začíná se v Rusku a třetí den se přejíždí do Mongolska. Na programu jsou trasy, na kterých se dosud nezávodilo. Posádky projedou krajinou Altaje v Rusku i pouští Gobi v Mongolsku. V součtu budou muset zvládnout zhruba 5 200 kilometrů, z nichž bude přes tři tisíce měřených. Cíl je v neděli 11. července v mongolském Ulánbátaru.