Hlavní stránka > Novinky > Martin slaví v Maroku třetí zlato v řadě

Martin slaví v Maroku třetí zlato v řadě

20.4.2017

Martin slaví v Maroku třetí zlato v řadě Třetí zlato v řadě vybojoval severočeský renault z dílny MKR Technology při rallye Maroko Desert Challenge. Vítězný hattrick získala holandsko-česká posádka s pilotem Martinem van den Brinkem ve čtvrté etapě a jen si tím dále upevňuje průběžné vedení.

            „Až na smůlu s proraženými pneumatikami v prvním dnu je prozatímní vývoj jak z říše snů. Tohle by si přál každý. První polovina závodu nám sedla skvěle a věřím, že ve stejném rytmu budeme schopni pokračovat i v té druhé,“ podoktl spokojeně Daniel Kozlovský, palubní mechanik z Roudnice nad Labem.

            Jeho kamion si s téměř dvě stě osmdesátikilometrovou etapou poradil za čtyři a čtvrt hodiny. Druhá  dojela Portugalka Jacinto s téměř půlhodinovým odstupem a třetí Belgičan Bouwens. Van den Brinkův parťák z týmu Riwald Dakar Gert Huzink skončil jen pár vteřin pod pódiem. „Posádka musela měnit proraženou pneumatiku a pak ještě kluci udělali chybu v navigaci, ale v dunách prý byli spokojeni a snažili se vzniklou ztrátu dohonit,“ sdělil Mario Kress, hlavní konstruktér severočeského týmu MKR Technology.

            V celkovém hodnocení změny nenastaly. Ve vedení je stále posádka Kozlovského s van den Brinkem a za nimi druhý kamion ze Židovic s Gertem Huzinkem. Na třetí příčce je Jacinto.

            Během čtvrté etapy se posádky dostaly na území Erg Chebbi. Perlu Maroka, tedy nejkouzelnější oblast dun, si během pátého dějství užijí dosyta. Hned v první části etapy ji budou muset zvládnout od severu na jich. Celkem bude čekat kvartet dunových prověrek na trase dlouhé dvě stě třicet kilometrů.  

Výsledky – 4. etapa: Oum Jrane – Merzouga (276 km):
1. van den Brink (Renault Trucks) 4:12:18
2. Jacinto (MAN) +27:57
3. Bouwens (Iveco) +34:07
4. Huzink (Renault Trucks) +34:54
5. de Groot (DAF) +50:47
 
Celkově:
1. van den Brink (Renault Trucks) 21:20:13
2. Huzink (Renault Trucks) +1:38:53
3. Jacinto (MAN) +1:51:40
4. Bouwens (Iveco) +2:40:35
5. Verheyden (DAF) +3:19:23

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o