Hlavní stránka > Novinky > Martin van den Brink na úvod Dakaru stříbrný

Martin van den Brink na úvod Dakaru stříbrný

7.1.2018

Martin van den Brink na úvod Dakaru stříbrný Naprosto senzačně začal jubilejní 40. ročník Rally Dakar pro severočeský tým MKR Technology. Kamion s holandským pilotem Martinem van den Brinkem a roudnickým mechanikem Danielem Kozlovským si v úvodní etapě přijel pro stříbro. S náskokem dvou desítek vteřin vyhrál Aleš Loprais.

            „Po slavnostním startu v Limě nás čekal nejprve nudný dvě stě padesát kilometrů dlouhý přejezd k měřené speciále. Ta měla jen tři desítky kilometrů, ale o to ostřejší byla. Martinovi to sedlo, takže úvod super,“ sdělil Daniel Kozlovský, palubní mechanik stříbrného kamionu z dílny MKR Technology.

            První ze čtrnácti etap vyvedla všechny posádky po slavnostním startu v peruánské Limě do cílového města Pisco. Závěrečné tři desítky měřených kilometrů se přitom jely na písku a posádky se hned rvaly s dunami. Za pětadvacet minut si s nimi nejrychleji poradil český pilot Aleš Loprais. Holandsko-česká posádka s van den Brinkem a Kozlovským na Renaultu ztratila přesně dvaadvacet vteřin. Bronz bral Rus Nikolajev. Další dva severočeské kamiony pak přijely na třinácté (Huzink) a devatenácté příčce (van Kasteren).

            Do druhé etapy bude židovický kamion týmu Mammoet Rallysport vyjíždět ze skvělé druhé pozice. Na programu je start i cíl v Piscu, ale tentokrát se poměr ujetých kilometrů otáčí. Z celkových dvě stě osmdesáti kilometrů je  téměř dvě stě sedmdesát měřených a z převážné většiny se opět jede na písku.

Výsledky – 1. etapa – Lima – Pisco (31 km)
1. Loprais (Cze) Tatra 25:15
2. van den Brink (Ned) Renault Trucks +0:22
3. Nikolaev (Rus) Kamaz +0:29
4. van Genugten (Ned) Iveco +1:11
5. Shibalov (Rus) Kamaz +1:18
13. Huzink (Ned) Renault Trucks +3:24
19. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +9:57

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o