Hlavní stránka > Novinky > Martin vyhrává 8. etapu

Martin vyhrává 8. etapu

10.1.2017

Martin vyhrává 8. etapu Senzace! Holandsko-česká posádka kamionu s číslem 506 je zpátky. Pilot Martin van den Brink s roudnickým palubním mechanikem Danielem Kozlovským vyhrávají 8. etapu Rallye Dakar! Po vleklých technických potížích kamion z dílny MKR Technology dokazuje, že má na to být na věhlasné soutěži nejlepší.

            "Je to jen těžko popsatelný pocit. Vrátit se po všech těch strastech, co nás v posledních dnech provázely, zase na vrchol, je prostě senzační. Všechny nás strašně těší, že jsme zase ukázali, že s naším renaultem můžeme a umíme vítězit," popsal své pocity Daniel Kozlovský, palubní mechanik vítězného kamionu úterní etapy.

            Židovický speciál měl na dobrý výsledek zaděláno znovu již v předchozím sedmém díle, kdy se ze zadních pozic probojoval na šestou příčku, ale opět ho zpomalily technické komplikace. Bláto a nepořádek se dostaly za simerink poloosy a kamion začal ztrácet. "Z toho už je člověk zoufalý. Nicméně to jen dokazuje, že pokud na Dakaru nemáte dostatek štěstí, vyhrát se vám nepovede. O to větší radost máme, když se na naši stranu přikloní, protože s technikou, jakou máme, to dokážeme. I proto budeme bojovat až do konce. Chceme dojet, nevzdáme se," burcuje tým Mario Kress, hlavní konstruktér a šéf severočeské stáje MKR Technology.

            Podle původních plánů, měla být 8. etapa z Uyuni do Salty se svojí měřenou částí tou nejdelší v letošním očníku. Pořadatelé ji ale kvůli počasí museli zkrátit na nějakých sto sedmdesát kilometrů. Nejlépe ji zvládla právě posádka Martina ven den Brinka, Daniela Kozlovského a Marcela Blankestijna se sedmnáctivteřinovým náskokem na druhého Argentince Villagru. Třináctý se třináctiminutovým mankem dojel van den Brinkův parťák z týmu Mammoet Rallysport Pascal de Baar.

            Etapa dokázala zamíchat i celkovým pořadím. Vedoucí pozici ztratil Holanďan de Rooy, kterého přeskočily hned dva kamazy. Do čela se dostal Rus Sotnikov. Do elitní pětky se ale se svým renaultem vrátil Pascal de Baar. Za lídrem zaostává přesně tři čtvrtě hodiny. Na osmatřicátou příčku poskočil letošní smolař a někdejší lídr van den Brink.

            Na Dakaru je ale nyní počasí hlavním dirigentem. Pořadatelé kvůli němu už museli upravovat trasy a velkou komplikaci způsobilo také během úterní 8. etapy. Na jediné příjezdové cestě do Salty se totiž zřítila skála a došlo k masivnímu sesunu půdy, která prakticky všem účastníkům zatarasila možnost dostat se do bivaku v Saltě. "Jsme nyní ve fázi, kdy vůbec nevíme, co se bude dít a jak vše bude pokračovat. Přijíždějí sem bagry, ale pořadatelé také vymýšlejí i náhradní cestu přes Chile, takže několikasetkilometrová objížďka. Tohle samozřejmě nikomu nepřidá, ale je to pro všechny stejné. Prakticky tu neustále musíme bojovat. Je to vyčerpávající, ale i takový je Dakar," dodal Mario Kress.

            A jeho obavy se potvrdily. Pořadatelé 9. etapu ze Salty do Chilecita zrušili a posádky čeká další nelehký úkol - dostat se do bivaku v Chilecito ke startu čtvrteční 10. etapy do San Juan. Ta má v součtu 751 kilometrů, z nichž by 449 mělo být měřených. 

Dakar 2017
Výsledky – 8. etapa (Uyuni - Salta, cca 170 km):
1. van den Brink (Ned) Renault Trucks 1:55:20
2. Villagra (Arg) Iveco +0:17
3. Nikolaev (Rus) Kamaz +0:42
4. Sotnikov (Rus) Kamaz +2:42
5. van Genugten (Ned) Iveco +3:49
13. de Baar (Ned) Renault Trucks +13:09
25. Llovera (And) Tatra +49:23
 
Celkově:
1. Sotnikov (Rus) Kamaz 17:52:20
2. Nikolaev (Rus) Kamaz +1:46
3. de Rooy (Ned) Iveco +2:20
4. Villagra (Arg) Iveco +29:06
5. de Baar (Ned) Renault Trucks +45:34
25. Llovera (And) Tatra +9:40:49
38. van den Brink (Ned) Renault Trucks +23:44:31

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o