Hlavní stránka > Novinky > MKR míří na druhý Dakar

MKR míří na druhý Dakar

19.11.2015


Fotogalerie
Celkem 10

151115_Dakar-odjezd-ce001.jpg
151115_Dakar-odjezd-ce002.jpg
151115_Dakar-odjezd-ce003.jpg
151115_Dakar-odjezd-ce004.JPG
151115_Dakar-odjezd-ce005.jpg
151115_Dakar-odjezd-ce006.jpg
151115_Dakar-odjezd-ce007.jpg
151115_Dakar-odjezd-ce008.jpg
Dakar
Dakar

MKR míří na druhý Dakar Už není cesty zpět. Severočeský tým MKR Technology míří na svůj druhý Dakar. Ve čtvrtek se veškerá technika nalodila na trajekt a odplula do Jižní Ameriky. Loučení tedy bylo tak velké, jako je očekávání od nového ročníku. Vždyť pilot Martin van den Brink vyhrál s českým kamionem generálku v podobě Rally OiLibya.

            "Emoce je třeba držet na uzdě. Technika je sice ve výborné kondici, ale jsme - co do jejího vývoje - teprve na cestě, nikoli na cílové rovince, kde bychom mohli přemýšlet o vítězství. Hodně jsme se od loňska posunuli, ale s ambicemi zůstáváme nohama na zemi. Náš cíl je být v elitní desítce a pořádně prohánět ty nejlepší. Cokoli navíc bude jen sladká odměna. Dakar je dlouhý, těžký a mnohdy více než technika rozhoduje množství pověstného štěstí," upozornil šéf projektu MKR Adventure Mario Kress.

            Odjezdu severočeských speciálů předcházelo i několik velkolepých rozloučení. Minulý týden se holandští účastníci nadcházejícího Dakaru sešli v nizozemském Valkenswaardu při tradiční akci GP Dakar Pre-Prolog. Publikum na závodišti Eurocircuit Valkenswaard poznalo nejen motorkáře, čtyřkolky a bugyny, ale také závodní kamiony. Chybět přirozeně nemohli piloti speciálů Mammoet Rallysport, ale ani někdejší vítěz nejtěžší rallye světa Gérard de Rooy s parťákem Alešem Lopraisem. Na jakémsi slavnostním otevření nového ročníku soutěže pro holandské posádky se potkalo přes dvacet tisíc fanoušků, což jen potvrzuje atraktivitu dálkových soutěží v Holandsku.

            Během uplynulého víkendu se samostatně se svými fanoušky rozloučil tým Mammoet s piloty Martinem van den Brinkem a Pascalem de Baarem přímo v domovském Harskampu. Hned poté se veškerá technika odebrala směr Francie do přístavu Le Havre, kde byly přichystány přejímky a následné nalodění. Do Argentiny trajekt připluje za několik týdnů, kde tým techniku vyzvedne a přesune do Buenos Aires, kde 2. ledna slavnostně odstartuje už 38. ročník nejslavnější dálkové rallye světa. Do té tým MKR Technology vstoupí se dvěma vlastními kamiony Renault. Pilot Martin van den Brink poveze číslo 509 a Pascal de Baar 529. V rámci aliance si dvojice holandských závodníků bude opět pomáhat s českou sestavou Bonver Dakar Project, pro něž Mario Kress se svojí partou připravil závodní agregáty. "Konkurence je opět silnější. Nejen s kamazy to bude velký boj, ale věřím, že po technické stránce jsme skvěle připraveni, a nikde není psáno, že bychom si toho beduína nemohli přivézt," mrknul Mario Kress.

            Trasa nového ročníku Rallye Dakar posádky tentokrát zavede pouze do Argentiny a Bolívií. Oproti loňsku chybí Chile. O nejlepších bude rozhodnuto v cílovém Buenos Aires 16. ledna. Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o