Hlavní stránka > Novinky > MKR překvapuje, postavila rychlého Sherpu

MKR překvapuje, postavila rychlého Sherpu

6.6.2016

MKR překvapuje, postavila rychlého Sherpu Velké překvapení! Jinak ani nelze popsat plán severočeské závodní stáje MKR Technology. Pro prestižní červencovou Silkway rally v Rusku, která je brána jako generálka na slavný Dakar, totiž chystá mimo svého kamionu K520 nasadit i druhý typ zvaný Sherpa. První ostré testy už má za sebou a výsledky jsou víc než překvapivé.

"První porovnání dopadlo vskutku senzačně. Sherpa jede výrazně rychleji. Na těžkém okruhu, kde jsme testovali, byl dokonce o několik desítek vteřin rychlejší. Něco takového jsme vůbec nečekali, přestože naším úmyslem je samozřejmě postavit co nejrychlejší speciál pro Dakar a typ Sherpa napovídal, že by jeho parametry mohly být přínosné," je spokojený s vývojem nového člena rodiny MRK Adventure šéf projektu Mario Kress. 

Pro stavbu nového dakarského speciálu vývojový tým Maria Kresse využil zkušeností z posledních dvou let konstrukcí rallye kamionu K520, který se v uplynulém ročníku Dakaru už probojoval do elitní desítky. Teď přišla na řadu další nový výzva. "Na vývoji dál usilovně pracujeme, protože naším cílem je Dakar jednou vyhrát. Sherpa je jakýsi nový impuls v přípravě, na kterém můžeme zkoušet další technické možnosti, aniž bychom narušili stávající vývoj. Teď jsme ve slovenském vojenském prostoru, kde jsou podmínky pro těžké testování naprosto ideální, zkoušeli další prvky. Víme, co nás trápí a na čem musíme zapracovat," podotkl Mario Kress. 

Zkušený tým severočeských mechaniků a konstruktérů vývoj rozdělil do několika různých kategorií, aby maximálně efektivně využil nejen zkušenosti z Dakaru, ale i z vítězné Rally Libya. Na obou posledních soutěžích přišlo překvapení vždy v jiné podobě. Na Dakaru dokonce celý kamion shořel a s tím zhasly i velké ambice. "Nyní jsme učinili kroky, které by měly zabránit rychlému šíření ohně v případě obdobného nečekaného vzplanutí. Víme, co za tím stálo a snažíme se z podobných situací učit následně jim předcházet," sdělil Kress. 

Tým se tak soustředí na výkon a reakce motoru a zaměřuje se na celý systém odpružení, který je vždy z fyzikálního hlediska určitým kompromisem pro celkovou pohodlnost, ale především přispívá k jízdním vlastnostem, ovladatelnosti a brzdění. 

Že nasazení dvou typů kamionů z vývojového centra MKR Technology v Židovicích není jen testem pro zábavu, potvrzuje skutečnost, že do kokpitu Sherpy usedne zkušený holandský pilot a vítěz nedávné Libya Rally Martin van den Brink. V prvním typu kamionu pojede krajan Pascal de Baar, vítěz letošní desáté dakarské etapy a šestý muž celkového pořadí. "Silkway rally ukáže, jak se osvědčí naše nové technologie ve spojení se spolehlivostí a výkonem. Už teď můžeme říci, že jsme my i naši partneři ušli velký kus cesty, takže se můžeme přímo soustředit na cíle této rally. Na kamionu K520 půjde o konfiguraci a na Sherpovi vyzkoušíme nové technologie," dodal Mario Kress, šéf projektu MKR Adventure. 

Silkway Rally startuje 8. července v Moskvě a končí o tři týdny později (24. července) v čínském Pekingu.Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o