Hlavní stránka > Novinky > MKR s Mammoetem vyhrává Libya Rally

MKR s Mammoetem vyhrává Libya Rally

21.4.2016

MKR s Mammoetem vyhrává Libya Rally Sen se stal skutečností! Severočeský kamion z dílny MKR Technology celkově vyhrává letošní Libya Rally v Maroku. Posádka holandského pilota Martina van den Brinka a severočeského palubního mechanika Daniela Kozlovského totiž zvítězila v závěrečné 7. etapě! Po čtyřech vítězstvích v řadě se na poslední chvíli dostala do čela a z Afriky si odváží cenné prvenství.

„Na začátku zradila technika pořadatele, pak jsme měli problémy s proraženými pneumatikami a navíc nás ještě odsunuly hloupé penalizace. Po třetí etapě jsme ztráceli více než půldruhé hodiny, jenže nikdo z nás v úspěch nepřestal věřit. Bylo našich silách a v možnostech naší techniky vymazat i takovou ztrátu a celkově zvítězit. Museli jsme se jen více soustředit, nedělat zbytečné chyby a hlavně nepolevit. Teď jsme v cíli jako vítězové. Jsem hrdý na to, co dokázal celý tým,“ prohlásil s notnou dávkou dojetí hlavní konstruktér závodního speciálu Mario Kress ze severočeské stáje MKR Technology, která kamion vyvinula pro holandského pilota Martina van den Brinka a jeho tým Mammoet Rallysport. 

Závodní speciál Renault Trucks s číslem 501, pokud chtěl zvítězit, musel v závěrečné etapě umazat ztrátu přesně dvaadvacet a půl minuty na vedoucího Belgičana Bouwense na iveku.“Největší nervy měl asi náš navigátor. Tady v Maroku jsou cestičky složitější než na Dakaru, takže trefit tu správnou s sebou přinášelo opravdu velký stres. V kabině to napjetí bylo hodně cítit. I tentokrát jsme trochu zakufrovali. Když nás po prvních dvaceti kilometrech iveko předjíždělo, věděli jsme, že dále už prostě zaváhat nesmíme. Každé zaváhání znamená čas. Ten jsme paradoxně nezískali na rychlých pasážích, ale až v těch závěrečných technických. V něm si prostě naše auto libovalo. Technika nás jednoznačně podržela,“ pochvaloval si dítě „své“ stáje MKR Technology mechanik Daniel Kozlovský. 

Holandsko-česká posádka dvě stě kilometrovou trať s cílem u Středozemního moře zvládla opět v nejrychlejším čase. Získala tak čtvrté vítězství v řadě, ale na celkové prvenství měl zásadní vliv právě čas. Severočeský kamion nakonec zvítězil přesně o osm minut a pět vteřin před belgickou sestavou s pilotem Igorem Bouwensem. „Měli jsme opravdu velké štěstí. Náš kamion doslova letěl, všechno, co jsme chtěli otestovat, jsme zvládli a radost máme z toho, že veškerá technika opravdu fungovala. Domů letíme až další den, takže stihneme i menší oslavu,“ dodal spokojeně Daniel Kozlovský. 

Výsledky Truck – 7. etapa (Matarka - Saidia, 204 km): 
1. van den Brink (Renault) 3:23:10 
2. Schoones (DAF) +6:16 
3. van Kasteren +7:20 
4. Kretz (MAN) ++9:29 
5. Verheyden (DAF) +17:49 
 
Celkově: 
1. van den Brink (Renault) 31:55:01 
2. Bouwens (Iveco) +8:05 
3. Schoones (DAF) +1:04:46 
4. Kretz (MAN) +2:59:16 
5. Verheyden (DAF) +3:18:05


Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o