Hlavní stránka > Novinky > MKR vyjíždí do Ruska na těžkou Silk Way Rally

MKR vyjíždí do Ruska na těžkou Silk Way Rally

2.7.2017

MKR vyjíždí do Ruska na těžkou Silk Way Rally Týden zbývá do startu dalšího ročníku nejtěžší rallye světa. Dakar je legenda, ale ruská Silk Way Rally se jí snaží ve zvuku dohnat a svojí úrovní nejlépe překonat. Už teď pořadatelé slibují, že další ročník bude ještě atraktivnější a konkurence silnější. Na startu nebudou chybět ani tři kamiony ze severočeského technologického centra MKR Technology, které v loňském roce díky pilotu Martinu van den Brinkovi vybojovaly cenný bronz.

            „Od Dakaru a po dubnovém vítězství v marocké rally jsme opět zapracovali na technice. Stále se snažíme zaměřit na tlumičích odpružení. Vozy prošly kompletním servisem. Minulý týden jsme na Slovensku provedli závěrečné testy. Po technické stránce jsme připraveni a všichni si přejeme, aby se nás drželo štěstí a měli jsme šanci navázat na loňský pódiový úspěch,“ přeje si Mario Kress, šéf severočeského týmu MKR Technology a hlavní konstruktér závodních kamionů, které na rally budou startovat.

            V Moskvě odstartují hned tři kamiony Renault Trucks z dílny týmu Maria Kresse. V nich budou sedět osvědčení piloti, kteří jen prošli mírnou rošádou. Dvojice trambusových speciálů K520 pojede v barvách holandského týmu Riwald Dakar s jezdci Gertem Huzinkem a Pascalem de Baarem. S nimi pojede loňský bronzový muž ze Silk Way krajan Martin van den Brink v týmu Mammoet Rally Sport. Ten usedne do speciálu Renault Sherpa s typickým „čumákem“. S ním bude v kabině sedět palubní mechanik z Roudnice nad Labem Daniel Kozlovský. „Silk Way není těžká jen během své závodní části, náročná je i co do samotných příprav a především logisticky. Veškerá technika bude prakticky dva měsíce pryč a vše musí být doladěno do posledního detailu. Nyní jsou již kamiony na cestě do Ruska. Tým MKR do Moskvy odlétá v úterý,“ sdělila manažerka týmu Klára Kress.

            Euro-asijský cross country závod Silk Way Rally nabírá na významu. Pro letošní rok jsou připraveny také nové terény. Posádky budou muset během dvou týdnů překonat Rusko, Kazachstán a skončí v Číně. Slavnostní start je připraven v pátek 7. července na Rudém náměstí v Moskvě. Rally se první etapou rozjede o den později a skončí v sobotu 22. července v čínském Xi’anu. Během těžkých dvou týdnů je na programu jediný den volna, který připadne na neděli 16.7. v kazašském Urumqi. Během čtrnácti etap ujedou účastníci téměř deset tisíc kilometrů. Měřené speciálky mají v součtu přes čtyři tisíce kilometrů. 

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o