Hlavní stránka > Novinky > MRK prodlužil spolupráci s Mammoetem

MRK prodlužil spolupráci s Mammoetem

29.9.2020


Fotogalerie
Celkem 4

200928_Mamoe_001.jpeg
200928_Mamoe_002.jpeg
200928_Mamoe_003.jpeg
200928_Mamoe_004.jpeg

MRK prodlužil spolupráci s Mammoetem Severočeský tým MKR Technology chystá zcela nový závodní kamion pro holandského pilota Martina van den Brinka. S jezdcem týmu Mammoet Rallysport totiž stáj konstruktéra Maria Kresse podepsala novou tříletou smlouvu, díky které mohou obě strany dále naplno pracovat na vývoji dakarského speciálu.

           „Teď nás hodně zbrzdila koronavirová pandemie. Už se všichni těšíme až tato doba skončí. Nejde ani tak o práci na dílně, té je stále plno, ale člověk by chtěl vidět, že má smysl. Vždyť my potřebujeme především závodit. To je ta hlavní třešnička na dortu, na kterou nečekáme jen my, ale i fanoušci celého motoristického světa. Nově podepsaná spolupráce s Martinem nám tak zejména umožňuje dále pracovat na novém kamionu a na jeho inovacích, které nám následně přinesou tolik vytoužené úspěchy,“ sdělil Mario Kress, šéf tým MKR Technology.

            Jakmile ale dojde na konkrétní technické specifikace, na ty je vyhlášený židovický konstruktér skoupý. Jedno je jasné – Holanďan Martin van den Brink zcela mění svůj speciál za nový. Dříve vodil svůj typicky červený renault s „čumákem“ zvaný Sherpa, nově ale usedne do speciálu Renault Trucks C460, který je na první pohled vizuální kopií hybridu, kterým Kress v loňském roce jako první na světě zaujal dakarské publikum. „Hybrid je stále velmi živý projekt, který ladíme k jeho dokonalosti. Je to mimořádně zajímavá cesta, na kterou jsme se vydali a ze které určitě nechceme sejít. Ba naopak, pracujeme na tom, abychom právě tento speciál stále posouvali do lepší kondice, nicméně je to společný projekt s týmem Riwald Dakar a určitě to i přes prvotní úspěch neznamená, že je to jediná cesta, po které půjdeme,“ vysvětlil konstruktér, který oslavil životní jubileum. Ve středu to bylo přesně padesát let, co se v Německu Mario Kress narodil. „Žádný strach, sil mám stále dost. Spíše, než jako padesátník se cítím na dvakrát pětadvacet,“ usmál se čerstvý jubilant, který stále šlape na plný plyn. Už v tomto týdnu se totiž se svým týmem chystá na finální čtyřdenní testování do Polska.Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o