Hlavní stránka > Novinky > Nemožné možným, představili jsme 3 kamiony pro Dakar

Nemožné možným, představili jsme 3 kamiony pro Dakar

20.11.2016

Nemožné možným, představili jsme 3 kamiony pro Dakar Nemožné se stalo realitou! Tým MKR Technology opravdu pojede Dakar se třemi kamiony. Ty poprvé veřejně představil tento víkend při velkolepé prezentaci v holandském Harskampu.

            V Harskampu, který je domovinou týmu Mammoet Rallysport, se prezentovali všichni tři piloti a posádky nadcházejícího ročníku. Dva kamiony Mammoetu pojedou spolu s jedním speciálem Riwald Dakar Teamu. Za volantem budou sedět prověření piloti Martin van den Brink, Pascal de Baar a Gert Huzink. Od poloviny září se přitom o celé posádce spekulovalo. Kamion Renault Sherpa při testech nečekaně vzplanul a Martin van den Brink byl rázem bez speciálu, který byl přitom velkou konkurencí pro ruské kamazy. Van den Brink s ním dokonce v létě dlouho bojoval o vítězství na „Hedvábné stezce“. „Nám všem se však podařil opravdu neuvěřitelný kousek. Až teď si začínám připouštět, že je to pravda. Všechna tři auta jsou zase připravena a ve velmi dobré kondici,“ podotkl Mario Kress, hlavní konstruktér severočeského týmu MKR Technology, který trio kamionů postavil.

            Po víkendové prezentaci se už jen technika přesune do francouzského Le Havru a následující víkend odpluje do Jižní Ameriky. Co tedy lze od Dakaru 2017 čekat? „Reálně jsme ztratili rok práce. Letos jsme měli obrovskou smůlu. Přišli jsme o dva kamiony. To by pro někoho bylo zničující. My se vždy postavili na nohy, ale ten čas, který jsme mohli strávit vývojem, je zkrátka pryč. Jen těžko můžeme pomýšlet na vítězství. Náš cíl je top 10 a v nejlepším případě být mezi elitní pětkou. Cokoli lepšího bude navíc,“ usmál se šibalsky Mario Kress.

            Piloti van den Brink se Sherpou a de Baar s Huzinkem na speciálech K520 spolu pojednou jako jeden tým. Na palubě bude letos i český zástupce – roudnický technik Daniel Kozlovský pojede jako palubní mechanik s Martinem van den Brinkem. „Všichni budou spolupracovat a snažit se o co nejlepší výsledek. Bez dobré spolupráce a především nutného štěstí nemáte šanci na Dakaru uspět,“ je si vědom Kress, když připomněl, že pro tým Riwald bude Dakar především velkou zkouškou se zcela novým vozem. S ním už ale dokázal v říjnu vyhrát Rally OiLibya v Maroku. „V jeho případě je Dakar hlavně o najetých kilometrech. Cíl je dojet a pomáhat kolegům. Věřím, že celá naše sestava má vekou šanci se prosadit. Udělali jsme všichni maximum, a i když jsme ve výborné kondici, tak je lepší raději zůstat trochu při zemi, přestože legendární beduín je samozřejmě naším snem, který si hodláme splnit,“ dodal odhodlaně Mario Kress.Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o