Hlavní stránka > Novinky > Pascal vstupuje do druhé poloviny Dakaru jako jedenáctý

Pascal vstupuje do druhé poloviny Dakaru jako jedenáctý

10.1.2016

Pascal vstupuje do druhé poloviny Dakaru jako jedenáctý Rally Dakar má za sebou první závodní týden a sobotní 7. etapou letošní ročník otevřel svoji druhou polovinu. Zatím je čelo mimořádně vyrovnané a pořadí včetně samotných lídrů se každým dnem mění. Pilot speciálu Renault Trucks Pascal de Baar v horské etapě dojel čtrnáctý a jen těsně opustil celkovou elitní desítku. Na posádky v neděli čeká zasloužený den volna.

            V 7. etapě z Uyuni do Salty, která se opět jela v nadmořské výšce výrazně překračující čtyři tisíce metrů, musely kamion zvládnout měřený úsek dlouhý tři sta třicet šest kilometrů. Na trase opět překročily hranice, když se z Bolívie vrátily do Argentiny. Na trati nechyběly přechody koryt řek. Mnozí se nevyhnuli nehodám. Pascal de Baar si ale pevně držel svoji pozici. V cíli byl zaznamenán ve čtrnáctém nejrychlejším čase. "Věděli jsme, že taková nadmořská výška není pro náš motor zrovna ideální a na tomto ještě musíme zapracovat. Proto jsme rádi, že Pascal dojel bez jakýchkoli komplikací a na solidní pozici. Teď už se nás takový extrém nečeká. Pohybovat se budeme už jen do třech tisíc, takže z auta budeme moci více vymáčknout a věřím, že se do elitní desítky vrátíme a tím i naplníme náš letošní cíl na Dakaru. Po tom všem, co nás tu potkalo, by to byla vskutku velká satisfakce," pronesl Mario Kress, hlavní konstruktér závodního speciálu Renault Trucks a šéf celého projektu MKR Adventure.

            Pascal de Baar v horách nepatrně ztratil a celkově se propadl na průběžnou jedenáctou pozici. Na osmou příčku mu ale chybí pouhých pět minut, takže snaha o naplnění cíle není nijak vzdálená. To na samotném čele se nyní každý den mění pozice vedoucího jezdce. V horách se výrazněji projevily kamazy, které byly v etapě na první dvou příčkách. Vyhrál Rus Nikolaev. Do čela celkové klasifikace se dostal Holanďan Versluis

            V neděli si posádky "užijí" volný den, aby se s pondělní 8. etapou mohly vrhnout na závěrečný týden. "Stále je před námi šest etap, během kterých se může cokoli přihodit. Dakar je dlouhý a naprosto nevyzpytatelný. Během volného dne proto uděláme maximum, abychom kamion dali do co nejlepšího stavu a připravili ho do závěrečných dílů. Volno je tedy dost relativní pojem," podotkl severočeský konstruktér Mario Kress.

            V pondělní etapě ze Salty do Beléna dlouhé sedm set šedesát šest kilometrů má měřená část téměř čtyři sta kilometrů. Posádky si během ní poprvé užijí písečné duny.

 
Výsledky - 7. etapa - Uyuni - Salta:
1. Nikolaev (Rus) Kamaz 3:54:31
2. Mardějev (Rus) Kamaz +0:58
3. Versluis (Ned) MAN +1:17
4. de Rooy (Ned) Iveco +2:11
5. Karginov (Rus) Kamaz +6:44
14. de Baar (Ned) Renault Trucks +22:16
15. Ardavičus (Kaz) Tatra +24:12
21. Huzink (Ned) Tatra +35:24
22. Vrátný (CZE) Tatra +35:53
26. Llovera (And) Tatra +58:22
 
Celkově:
1. Versluis (Ned) MAN 21:01:56
2. de Rooy (Ned) Iveco +5:31
3. Mardějev (Rus) Kamaz +10:48
4. Nikolaev (Rus) Kamaz +10:54
5. Stacey (Ned) MAN +11:28
11. de Baar (Ned) Renault Trucks +1:26:05
19. Ardavičus (Kaz) Tatra +2:36:32
20. Vrátný (CZE) Tatra +2:45:17
24. Huzink (Ned) Tatra +5:09:51
37. Llovera (And) Tatra +8:48:48

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o