Hlavní stránka > Novinky > Po předposlední etapě se Sherpa drží na bedně

Po předposlední etapě se Sherpa drží na bedně

22.7.2016

Po předposlední etapě se Sherpa drží na bedně Kamaz, kamaz a zase kamaz. Předposlední závodní etapu nejtěžší rally světa ovládly ruské stroje. Ve 13. etapě Silk Way Rally měl severočeský kamion Renault Sherpa potíže s elektronikou - klasifikován byl se čtvrthodinovou ztrátou jako šestý. Sen o vítězství se sice poněkud vzdálil, nicméně celkové pódium je už velmi blízko.

            "Skvěle jsme odstartovali a měli jsme zaděláno na další dobrý výsledek na pódiu, ale pak přišly menší problémy s elektronikou. Několikrát jsme museli zastavit, počkat a znovu nastartovat motor. Za takových podmínek je mimořádně těžké držet krok," podotkl palubní mechanik kamionu s číslem 301 Daniel Kozlovský z Roudnice nad Labem.

            Třináctá etapa z Alashani do Wuhai měla v součtu sedm set dvacet kilometrů, z nichž tři sta šedesát tvořila měřená speciálka. Stále není nic rozhodnuto, stále se posádky musí poprat s těžkými dunami a náročným terénem. Tentokrát ruské kamazy ukázaly svoji sílu. Na prvních pěti příčkách nebylo jiného stroje. I přes problémy s elektronikou byl Renault Sherpa s holandským pilotem Martinem van den Brinkem jediným, kdo ruské přesile dokázal konkurovat. Cílem projel v šestém nejlepším čase s mankem sedmnácti minut na vítězného Nikolajeva. Van den Brinkův parťák Pascal de Baar přijel jedenáctý.

            V celkové klasifikaci se jezdec krotící speciál ze severních Čech drží stále na pódiu - patří mu třetí příčka s odstupem necelé půl hodiny na vedoucího Rusa Mardějeva. V celkovém ranku je druhý pilot holandského týmu Mammoet Rally Sport de Baar na osmé pozici. "Půl hodina prakticky nemusí nic znamenat. Při rally ji člověk ztratí při sebemenším problému, ale je třeba dívat se reálně. Kamazy si to prvenství vzít nenechají a my do zbytečného rizika opravdu nepůjdeme," přiznal Kozlovský.

            Před posádkami jsou už jen poslední dva dny letošního ročníku, tedy závěrečný víkend, ale pouze v té sobotní čtrnácté etapě mají šanci na posun vpřed. Předposlední etapa je totiž závěrečnou měřenou. Posádky musí urazit sedm set padesát kilometrů z Wuhai do Hohhotu s měřenou speciálkou dvě stě šedesát kilometrů. Závěrečný díl je už jen transportní do cílového Pekingu, kde jezdci uzavřou letošní ročník. "Sobotu budeme brát s nadhledem. Přijeli jsme si pro pódium, ale hlavním cílem bylo získat maximum dat a vylepšit techniku pro Dakar. Nechci nic zakřiknout, ale zdá se, že všechny cíle by se nám mohlo podařit naplnit. Pojedeme proto tak, abychom si to pódium opravdu zajistili," uzavřel palubní mechanik Daniel Kozlovský.

Výsledky - 13. etapa (km):
1. Nikolajev (Kamaz) 5:13:20
2. Mardějev (Kamaz) +1:23
3. Sotnikov (Kamaz) +5:27
4. Karginov (Kamaz) +10:56
5. Shibalov (Kamaz) +14:47
6. van den Brink (Renault Sherpa) +17:14
11. de Baar (Renault K520) +58:34
12. Vrátný (Tatra) +1:34:18
14. Ardavičus (Tatra) +2:02:02
 
Celkově:
1. Mardějev (Kamaz) 35:23:52
2. Sotnikov (Kamaz) +11:56
3. van den Brink (Renault Sherpa) +28:24
4. Nikolajev (Kamaz) +52:20
5. Shibalov (Kamaz) +2:04:04
8. de Baar (Renault K520) +4:40:12
11. Vrátný (Tatra) +8:44:12
14. Ardavičus (Tatra) +14:53:20


Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o