Hlavní stránka > Novinky > Připravili jsme zážitkové dny pro Renault Trucks

Připravili jsme zážitkové dny pro Renault Trucks

22.9.2015

Připravili jsme zážitkové dny pro Renault Trucks Týden ve slovenském vojenském prostoru Záhorie přinesl nejen cenná data, ale i obrovskou prestiž. Přichystali jsme totiž zcela unikátní zážitkové dny pro klienty našeho partnera Renault Trucks z celé Evropy.

„Na základě výborné spolupráce s Renault Trucks, která trvá již několik let, jsme vymysleli a kompletně připravili zážitkovou akci, při které si partneři z téměř deseti zemí Evropy mohli nejen vyzkoušet závodní dakarský kamion, ale také celou řadu dalších adrenalinových atrakcí,“ sdělila manažerka našeho týmu Klára Kress.

V rámci eventu si hosté a novináři z Česka, Slovenska, Chorvatska, Slovinska či Maďarska vyzkoušeli závodní jízdu v dakarských speciálech, které pilotovali holandští jezdci Martin van den Brink a Pascal de Baar. Sami se pak v piloty proměnili, když na písčitém povrchu vojenského prostoru soutěžili v malých buginách v jízdě na čas, vyzkoušeli si v terénu jízdu zručnosti s novým modelem Renault Trucks K Range nebo naopak s jeho bratříčkem T Range jízdu „go and stop“, kdy museli co nejrychleji ujet úsek zakončený kuželem. Časomíra se zastavila až po dotknutí se kuželu, který ale nesměl spadnout. „Bylo strašně fajn cítit to obrovské nadšení hostů. Leckdo z nich zažil dosud nepoznané. Už jen samotná jízda v terénu dakarským kamionem vyvolává v mnohých euforii. Díky tomu, že celý den byl připraven jako jeden velký zážitek, odjížděli všichni s takovým tím blaženým úsměvem. Sama jsem z toho měla velkou radost,“ svěřila se Klára.

Hosté v průběhu dne získali nejen zážitky, ale navíc celou řadu vědomostí. Technickou částí je provedl vyhlášený konstruktér Mario Kress. „Samozřejmě vždy padne otázka, kolik vlastně stojí postavit dakarské auto, které má ambice zařadit se mezi nejlepší. Fascinující pro mnohé je ale zjištění, jak velký je rozdíl mezi civilním kamionem a tím, který opravdu vyjede na Dakar. Že používáme unikátní prvky, které dosud nikdo neaplikoval, a že se podílíme na vývoji součástek a materiálů, které pak pomáhají i v civilním životě v běžném provozu,“ upozornil šéf týmu Mario Kress.

Součástí zážitkových dnů pro Renault Trucks bylo také jedinečné zázemí ve dvou Mobil Barech s exkluzívním cateringem. Z celé akce vzešli také dva vítězové, kteří s týmem MKR Technology a Mammoet Rallysport zanedlouho (3. - 9. 10.) v Maroku absolvují Rallye OiLibya. „Chceme, aby výherci zažili ten opravdový pocit rallye, a proto s námi budou po celou dobu, takže žádný hotel, ale opravdové podmínky včetně spaní ve stanech v bivaku,“ mrkla Klára.

Na netradiční zážitkové dny v Senici navazovala akce podobného rázu s týmem Bonver Dakar Project, pro který MKR chystá závodní agregáty. Tentokrát byla ale adrenalinová show spojená s večerní velkolepou oslavou nedávných čtyřicetin pilota Tomáše Vrátného. „Bylo to veliké a bylo to hodně fajn. Tomášovi rozhodně přejeme jen to nejlepší a aby si na Dakaru mohl s našimi motory splnit své životní sny,“ podotkla s úsměvem Klára.

Přestože se v celém týdnu vytvořil prostor pro unikátní evropské představení dakarského projektu, splnili jsme si i testovací cíle. „Stále jsme ve fázi, kdy vše podřizujeme přípravě na Dakar. Nic nemůže nahradit reálné kilometry v terénu, a tak testujeme, testujeme a testujeme. Čím víc, tím líp. Před námi je Rallye OiLibya, takže chceme být v co nejlepší kondici. Půjde o další ostrou zkoušku, která je nezbytná, a každá taková prověrka má cenu zlata. Jsme ve fázi, kdy víme, že za sebou máme velký kus cesty, ale stále ještě hodně před sebou. Pokud se ale ohlédnu a zpětně se podívám, kolik jsme toho ušli, tak mohu zcela klidně říci, že dnes jsme úplně někde jinde než v loňském roce. Mám radost, jak se nám daří postupovat,“ je spokojený s průběhem vývoje Mario.Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o