Hlavní stránka > Novinky > Riwald si hybrid velmi pochvaluje

Riwald si hybrid velmi pochvaluje

20.11.2019


Fotogalerie
Celkem 4

191120_test001.JPG
191120_test002.JPG
191120_test003.jpeg
191120_test004.JPG

Riwald si hybrid velmi pochvaluje Holandský tým Riwald Dakar podrobil zcela nový hybridní kamion z dílny severočeské stáje MKR Technology ostrým prověrkám. Speciál Renault Trucks C460 Hybrid Edition za sebou má náročné testy na tratích se sypkým písečným povrchem, ale i francouzské testování na tvrdých rychlých trasách. Pro testování tým Riwald Dakar vybral různé typy povrchů, aby co nejvíce simuloval pravděpodobné etapy Dakaru 2020 v Saúdské Arábii.

První hybridní speciál, který se v lednu postaví na start dakarské rallye, povede holandský pilot Gert Huzink. S prvními týdny testování se na nový stroj dívá optimisticky. "Minulý týden jsme u polské hranice najeli mnoho kilometrů, abychom otestovali hybridní systém jako takový. Nabíjení probíhalo velmi rychle a s kapacitou jsme velmi spokojeni. Elektrický systém se nabíjí pouze za jízdy, takže není třeba žádný generátor ani nabíječka. Baterie se nabíjí jednoduše v rámci provozu kamionu, například pomocí brzdového systému nebo při uvolnění plynu, když jedeme ze svahu. Baterie se nabíjí neuvěřitelně rychle, takže k opětovnému výjezdu dun lze použít vyšší výkon. Obzvláště jsem nadšený z toho, jak rychle a efektivně lze hybridní systém využívat,“ chválí si pilot Gert Huzink.

Testů má za sebou nový speciál již mnoho, aby se konstruktéři nebáli vůz pustit do ostrého závodu. Před několika týdny tým testoval na tvrdých a rychlých površích ve Francii. Tyto zkušební dny byly pro tým důležité. Zcela nový kamion bylo třeba upravit a technicky správně nastavit. Hmotnostní poměr je totiž zcela odlišný od běžného závodního kamionu. „Vůz je nyní dobře nastaven a byl podroben náročným testům, a to nejen počítačově ale zejména pak v praxi. Simulovali jsme co nejvíce očekávané podmínky v Saúdské Arábii, rychlé speciály v prvních dnech rallye a spoustu písku v následujících dnech. Všechny strany perfektně spolupracovaly na dosažení těchto výsledků a na Dakar v lednu si hodně věříme,“ říká pilot týmu Riwald Dakar.

Během nastavování baterie a elektromotoru byla bezpečnost prioritou číslo jedna. Vzhledem k mnoha zabudovaným bezpečnostním faktorům by se nemělo nic zásadně pokazit. Pokud je baterie příliš horká nebo příliš studená, systém se automaticky vypne. To platí také v případě, že by se někde vyskytl zkrat. Baterie obsahuje speciální gel, který zajišťuje, že se nemůže vznítit. A pokud by byly v kabině pochybnosti, systém lze vypnout pomocí nouzového tlačítka. Byla přijata všechna bezpečnostní opatření, aby se 400V baterii nic nestalo. Spolupráce v kabině je nezbytná.

Důkladně otestovány byly také pneumatiky. Těm byla věnována zvláštní pozornost, protože tým Riwald Dakar se musel během Maroko Desert Challenge vypořádat s mnoha defekty. Podle Huzinka to bude také v kokpitu úplně jiný příběh: "Tím že budeme používat hybridní systém v co největší míře, musí navigátor (Rob Buursen) a mechanik (Martin Roesink) na sebe navzájem velmi dobře reagovat. Musíme řádně předvídat trasu. Bude tedy nezbytně nutné si detailně připravit popis trasy, aby bylo možné přesně určit, kde budeme hybridní systém používat a kde budeme nabíjet. Spolupráce v kokpitu je pro co nejlepší využití elektrického motoru nyní ještě důležitější,“ dodal Gert Huzink, který už se na Dakar s novým speciálem od MKR Technology velmi těší.Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o