Hlavní stránka > Novinky > Severočeské kamiony berou v Maroku další double

Severočeské kamiony berou v Maroku další double

19.4.2017

Severočeské kamiony berou v Maroku další double Senzace! Druhý double v řadě se podařil posádkám severočeských kamionů z dílny MKR Technology. Stejně jako druhá dopadla i třetí etapa rallye Maroko Desert Challenge. Zlato slavil holandský pilot Martin van den Brink a stříbro krajan Gert Huzink. Na palubě vítězného renaultu je navíc roudnický mechanik Daniel Kozlovský.

            „Po prvním doublu jsme tvrdili, že technika je opravdu v perfektní kondici a velmi dobře připravená. Stejný úspěch o den později to jen potvrzuje, takže bychom vlastně už takto měli dojet do cíle,“ zasmál se Mario Kress, když ihned situaci zmírnil. „Kdepak, každá rallye je o štěstí a jakkoli předbíhat není správné. Technicky jsme se značně posunuli, ale v poušti a terénu člověk nikdy neví, co ho potká, takže dokud nejsme v cíli, jsme stále jen účastníci závodu. Pokud se nic nepředvídatelného nepřihodí, věřím, že uspějeme. Kluci proto dělají maximum.“

            Během třetího dne si posádky musely poradit s tratí dlouhou necelých tři sta padesát kilometrů z Foum Zguid do Oum Irane. Na trase na ně čekala rozmanitá příroda počínající rozlehlými pláněmi, rychlým průjezdem vysušeného jezera Lac Iriki až po duny Erc Chegaga a jemný písek fesh fesh. Pořadatelé slibovali první nárůst rozdílů a nespletli se. Vítězný Martin van den Brink s kamionem Renault Trucks jako jediný cílem projel pod pět hodin. Druhý krajan Gert Huzink ztratil dvacet minut a třetí Elisabete Jasinto už zaostala takřka o hodinu. V součtu to znamená, že double severočeských renaultů ve třetí etapě přinesl i průběžný vedoucí double v celkových výsledcích. Van den Brink si upevnil vedení a za něj se posunul Huzink, parťák ze spolupracujícího týmu Riwald Dakar.

            Obdobně náročná bude i následující 4. etapa z Oum Jrane do Merzougy dlouhá dvě stě sedmdesát kilometrů. Během ní se posádky dostanou do Erg Chebbi, tedy do oblasti nejvyšších dun Maroka, ale především do úžasných míst s jedinečným přírodním jevem, kdy duny během dne mění barvu od růžové až zlaté ke krvavě rudé.

Výsledky – 3. etapa: Foum Zguid – Oum Jrane (347 km):
1. van den Brink (Renault Trucks) 4:59:11
2. Huzink (Renault Trucks) +23:07
3. Jacinto (MAN) +57:24
4. Bouwens (Iveco) +1:11:29
5. Verheyden (DAF) +1:18:46
 
Celkově:
1. van den Brink (Renault Trucks) 17:07:55
2. Huzink (Renault Trucks) +1:03:59
3. Jacinto (MAN) +1:23:43
4. Bouwens (Iveco) +2:06:28
5. Verheyden (DAF) +2:23:34

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o