Hlavní stránka > Novinky > Sherpa ovládl prolog na Silk Way Rally

Sherpa ovládl prolog na Silk Way Rally

10.7.2016

Sherpa ovládl prolog na Silk Way Rally Ihned vítězství! Lépe zahájit Silk Way Rally snad ani nešlo. Oba kamiony z dílny severočeského týmu MKR Technology byly na pódiu. Martin van den Brink byl při úvodním prologu absolutně nejrychlejší a krajan Pascal de Baar třetí.

            „Začátek rally si opravdu užíváme. Máme za sebou krásný slavnostní start na Rudém náměstí v Moskvě a následně velmi povedený prolog. Samozřejmě, ten byl velmi krátký a sloužil k rozřazení posádek pro start skutečně náročné etapy. Pro nás to znamená nejlepší možnou startovní pozici. Co víc si přát? Před námi jsou ale teď mimořádně těžké dva týdny a všichni si přejeme, aby se nesly v podobném duchu,“ usmál se hlavní konstruktér MKR Technology Mario Kress.

            Silk Way je letos nejdelší a zřejmě i nejnáročnější rally světa. Na posádky čeká patnáct etap v zemích Ruska, Kazachstánu a Číny. Po pátečním slavnostním startu v Moskvě byl pro závodní speciály v sobotu připraven osm set padesát kilometrů dlouhý přejezd do Kazaně, kde posádky absolvovaly dvoukilometrový prolog. Ten v nejrychlejším čase 1:51 min. zvládnul holandský pilot týmu Mammoet Rally Sport Martin van den Brink, který s sebou na palubě veze roudnického mechanika Daniela Kozlovského. Třetí kolega Pascal de Baar ztratil stejně jako druhý Bělorus Viazovič pouhé tři vteřiny. Členové spřáteleného týmu Bonver Dakar Project dojeli s tatrovkami a židovickými agregáty na šestém (Ardavičus) a jedenáctém (Vrátný) místě. Všichni si tak zajistili skvělé pozice pro nedělní start první dlouhé etapy. Ta ale byla kvůli nepřízni počasí zrušena. Měřená speciálka na trase Kazaň – Ufa měla mít sto pětatřicet kilometrů. V součtu pak kamiony měly urazit přes šest set kilometrů. Region Kazaň ale zastihla závažná změna počasí, kdy nemohly vzlétnout vrtulníky a z bezpečnostních důvodů pořadatelé etapu „skrečovali“. Na start z vedoucí pozice si tak pilot Martin van den Brink musí počkat do pondělka. To je na programu dvě stě měřených kilometrů a na trase z Ufy do Kostanay je čeká celkem osm set patnáct kilometrů.

Výsledky – 1. etapa (prolog 2 km):
1. van den Brink (Renault Trucks Sherpa) 1:51
2. Viazovič (MAZ) +0:03
3. de Baar (Renault Trucks K520) +0:03
4. Hongning (Kamaz) +0:05
5. Nikolajev (Kamaz) +0:07
6. Ardavičus (Tatra) +0:08
11. Vrátný (Tatra) +0:14 


Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o