Hlavní stránka > Novinky > Silk Way Rally odstartovala pátým místem

Silk Way Rally odstartovala pátým místem

7.7.2019

Silk Way Rally odstartovala pátým místem Pátým místem otevřel severočeský kamion z dílny MKR Technology letošní ročník Silk Way Rally. Úvodní krátkou etapu z ruského Irkutsku k Bajkalu vyhrál Bělorus Vjazovič.

            „Teď je sice hezky a slunečno, ale v noci hodně pršelo, takže trať byla silně blátivá. Navíc se jelo po velmi úzkých cestách mezi stromy, kde se nedalo moc předjíždět. Martin proto jede raději opatrně a přes vodu pomaleji, abychom někde zbytečně neztratili,“sdělil Daniel Kozlovský mechanik týmu MKR Technology.

            Severočeský tým konstruktérů Maria Kresse do Ruska poslal letos jeden kamion, který jede v typicky červených barvách holandského týmu Mammoet Rally Sport. Pilot Martin van den Brink zajel pátý nejrychlejší čas, když na vítězného Vjazoviče na MAZu ztratil lehce přes tři a půl minuty. Nedělní první etapa měla v součtu přes dvě stě padesát kilometrů, na kterých bylo jen padesát měřených. Trasa z Irkutska do Baikalsk vedla úzkými silnicemi v sibiřské tajze. Na prvních kilometrech byla trať tvrdá a kamenitá. Jezdce čekaly lesní cesty, říční koryta a zaprášené sibiřské kopce, po nichž zamířili do bivaku u jezera Bajkal. „Trochu jsme se těšili, že uvidíme přímo na samotné jezero, ale jsme kousek od něj, takže bez přímého výhledu, což je škoda,“ podotkl Kozlovský, který se svými parťáky z MKR chystá kamion na další etapu. „Na jednu stranu je fajn, když máme více kamionů v závodě, protože s tím přivážíme také více náhradních dílů a celkově si můžeme trochu vypomáhat, na druhou stranu se nyní více můžeme soustředit jen na jeden speciál. Oboje má své,“porovnal Kozlovský situace, kdy má tým v závodě více závodních strojů.

            V pondělí na posádky čeká 2. etapa z Baikalsk do Ulan-Ude dlouhá přes čtyři sta kilometrů, na kterých bude dvě stě dvanáct měřených. Etapa se jede po kamenitých cestách a stoupá a klesá přes horský průsmyk. Na programu bude rozmanitá krajina – hory, tajgy i mosty přes řeky. „Bude to výzva pro pneumatiky, ale mezi sibiřskými kopci si užijí i navigátoři,“shrnul Daniel Kozlovský. 

Výsledky – 1. etapa  - Irkutsk – Baikalsk (255/50 km):
1. Viazovich (BLR) MAZ 34:32
2. Shibalov (RUS) Kamaz +0:56
3. Vishneuski (BLR) MAZ +2:36
4. Karginov (RUS) Kamaz +3:27
5. van den Brink (NED) Renault +3:43


Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o