Hlavní stránka > Novinky > Startujeme v Maroku na Rally OiLibya

Startujeme v Maroku na Rally OiLibya

3.10.2015

Startujeme v Maroku na Rally OiLibya V Maroku už toto pondělí odstartuje Rally OiLibya. Pětietapová “tour” je pro naše kamiony závěrečnou ostrou zkouškou před věhlasným Dakarem.

            “O víkendu nás čekají technické přejímky a od pondělí se závod rozjede naplno. V součtu je před námi přes třináct set závodních kilometrů, které jsou vyvrcholením našeho testovacího programu. Dalším závodem už bude jen samotný Dakar,” poznamenal hlavní konstruktér týmu Mario Kress.

            Mariova parta má v Maroku hned kvartet kamionů, kterým zajišťuje technickou podporu. Ke dvěma speciálům, které celé vyvinula v severočeském technologickém centru pro holandskou stáj Mammoet-Riwald Rally Sport s piloty Martinem van den Brinkem a Pascalem de Baarem, dále připravila agregáty také pro Holanďana Gerrita Huzinka a českého jezdce Tomáše Vrátného z ekipy Bonver Dakar Project. Konkurence navíc vůbec není zanedbatelná. V Africe se představí i vítěz Dakaru z roku 2012 Gérard de Rooy nebo i jeho nový parťák na Ivecu Aleš Loprais. “Stále je pro nás zásadní prioritou naplno zatížit a otestovat naše speciály, ale pokud to v souhrnu bude znamenat třeba i pódium, tak jedině dobře. Výsledek je pro nás zásadní až na Dakaru, nicméně každý chce přeci vyhrávat, ať už se postaví na start kdekoli,” mrknul Mario.

            Marocká Rally OiLibya startuje v pondělí nejdelší tři sta třicet kilometrů dlouhou etapou kolem Zagory. Končí po pěti závodních dnech v Agadiru. Do pátku tak piloti musí zvládnout více než třináct set závodních kilometrů. Od samého začátku přitom nebudou chybět rychlé a rovinaté úseky, stejně jako těžké technické pasáže a horské průsmyky nebo oblíbené písčité duny. “Tato marocká rally je opravdu výbornou zkouškou před Dakarem, a tak věřím, že si naše technika povede jen dobře a podaří se nám ji patřičně vyladit,” dodal Kress.

Program - RALLYE OILIBYA DU MAROC 2015
5. 10. - 1. etapa - LOOP OF ZAGORA - 133km/330km
6. 10. - 2. etapa -  LOOP OF DRAA - 141km/224km
7. 10. - 3. etapa - LOOP OF M’HAMID - 196km/274km
8. 10. - 4. etapa - ZAGORA – AGADIR - 348km/293km
9. 10. - 5. etapa - LOOP OF AGADIR - 79km/237km

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o