Hlavní stránka > Novinky > Stresy končí, testy ve Fontjoncouse přinesly nadšení

Stresy končí, testy ve Fontjoncouse přinesly nadšení

18.11.2016


Fotogalerie
Celkem 7

161115_test_ce001.jpg
161115_test_ce002.jpg
161115_test_ce003.jpg
161115_test_ce004.jpg
161115_test_ce005.jpg
161115_test_ce006.jpeg
161115_test_ce007.jpg

Stresy končí, testy ve Fontjoncouse přinesly nadšení Shon a stres, ale současně velká spokojenost. Přípravy týmu MKR Technology na Dakar v posledních dnech nabraly na velkých obrátkách a koncem týdne veškeré snažení severočeských konstruktérů vyvrcholilo. Tým úspěšně zvládl naplánované testování v jihofrancouzském Fontjoncouse. Teď už je na programu jen velkolepé představení v holandském Harskampu a následně nalodění na trajekt a cesta do Jižní Ameriky.

            „Hlava mi nebere, jak jsme to všechno mohli stihnout. Díky posledním testům ve Fontjoncouse jsme vše úspěšně ukončili. Piloti jsou velmi spokojení a já samozřejmě také. Ušli jsme dlouhou cestu za strašně krátkou dobu.  Auta jsou doladěná a ty změny, co jsme ještě provedly se při testech maximálně osvědčily. V týmu je skvělá nálada,“ pronesl s úsměvem šéf projektu MKR Adventure Mario Kress.

            Na jihu Francie ve Fontjoncouse se týmu povedlo vše podle plánů. Auta po posledních úpravách ještě zrychlila. „Hlavně se nám podařilo lépe nastavit systém odpružení a tlumení nárazů. Kamiony se chovají stabilněji, což je mimořádně důležité pro průběh etap,“ chválí si Mario Kress.

            Dva kamiony z technologického centra MKR Technology v Židovicích, konkrétně Renault Sherpa a s ním trambusový model K520 týmu Riwald, vyjely do Harskampu dříve. Speciál Pascala de Baara opustil brány centra v pátečním podvečeru. V sobotu už všechny tři renaulty budou velkolepě představeny v Holandsku, odkud pochází tým Mammoet Rallysport  a také Riwald Dakar tým. Pro Dakar 2017 bude trojice dakarských speciálů ze severních Čech tvořit jeden velký spolupracující celek, který se bude snažit o co nejlepší výsledek na nejprestižnější rallye světa. Do jeho dějiště bude celý ensemble vypraven příští týden, kdy se veškerá technika nalodí ve francouzském přístavu Le Havre a následující víkend vypluje do Buenos Aires.

            Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o