Hlavní stránka > Novinky > V Maroku máme už třetí etapový double

V Maroku máme už třetí etapový double

21.4.2017

V Maroku máme už třetí etapový double A je tu další etapový double pro kamiony MKR Technology! Při 5. etapě Maroko Desert Challenge si jen posádky vyměnily své pozice, než ve kterých cílem dosud dojížděly. Náročné duny totiž nejlépe sedly Gertu Huzinkovi na speciálu Renault Truck K520.

            „Jak se tenhle trambusový model chová v dunách, si Gert chválil už  v předchozím dnu. Pátá etapa ale byla vyloženě ve znamení písečných dun. Od začátku do konce ji sestavovaly čtyři náročné pasáže, takže v nich Gert jen zužitkoval to, co jeho vůz i on sám umí,“ je spokojený konstruktér Mario Kress z týmu MKR Technology.

            Pátý den začínal i končil v bivaku Merzouga, ale posádky musely zvládnout více než dvě stě kilometrovou smyčku na území Erg Chebbi. V oblasti označované perlou Maroka si nejlépe vedl právě holandský pilot týmu Riwald Dakar Gert Huzink, který na celou trať potřeboval tři a půl hodiny. Jedenáct minut po něm do cíle přijela holandsko-česká sestava kamionu Renault Sherpa s pilotem Martinem van den Brinkem a palubním mechanikem Danielem Kozlovským Pro konstruktérský tým MKR Technology je to už třetí pódiový double v letošním ročníku závodu.

            Další úspěšná etapa jen pomohla znovu odskočit od konkurentů. Na čele se se solidním náskokem drží Martin van den Brink. Parťák Huzink je za ním půl druhé hodiny a třetí Portugalka Jacinto má další hodinu navíc.

            Do cíle zbývají poslední dvě etapy. Sobotní 6. díl z Merzougy do Tendrary je se svými čtyři sta pěti kilometry nejdelší zkouškou letošního ročníku.

Výsledky – 5. etapa: Merzouga – Merzouga (213 km):
1. Huzink (Renault Trucks) 3:31:20
2. van den Brink (Renault Trucks) +11:31
3. Timmermans (DAF) +38:30
4. Van Velsen (Ginaf) +44:38
5. Jacinto (MAN) +46:49
 
Celkově:
1. van den Brink (Renault Trucks) 23:03:04
2. Huzink (Renault Trucks) +1:27:22
3. Jacinto (MAN) +2:26:58
4. Bouwens (Iveco) +4:02:28
5. Verheyden (DAF) +4:17:44


Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o