Hlavní stránka > Novinky > V předposlední 6. etapě Maroka oba piloti na pódiu

V předposlední 6. etapě Maroka oba piloti na pódiu

23.4.2017

V předposlední 6. etapě Maroka oba piloti na pódiu Také v předposlední etapě Maroko Desert Challenge se piloti obou severočeských speciálů z dílny MKR Technology dostali na pódium. Martinu van den Brinkovi patří stříbro, Huzink bere bronz.

Tendrara – Také v předposlední etapě Maroko Desert Challenge se piloti obou severočeských speciálů z dílny MKR Technology dostali na pódium. Martinu van den Brinkovi patří stříbro, Huzink bere bronz.

            Šestý den byl se svými čtyřmi sty kilometry nejdelší prověrkou letošního ročníku. Tentokrát byla hodně rychlá a piloti jeli od začátku prakticky stále s nohou na podlaze. „Pro nás je zásadní neustále sledovat jakoukoli změnu. Po tom všem, co nás už historicky během závodů a testování potkalo, nechceme nic podcenit. Navíc náš náskok je tak velký, že nemusíme auto ždímat na sto procent. Zásadní je také bezpečnost, takže pokud se pilotovi cokoli nezdá, raději zvolníme a ztratíme nějakou minutu než, než vedoucí pozici,“ sdělil strategii Mario Kress.

Právě zvolnit se rozhodl Martin van den Brink s roudnickým palubním mechanikem Danielem Kozlovským v posledních padesáti kilometrech, což ho nakonec stálo další etapové zlato. Pro to si tentokrát přijela Elisabete Jasinto. Van den Brinkovi patří stříbro a bronz parťákovi Huzinkovi. Rozdíly byly na rychlé etapě minimální.

Na čele se tak vůbec nic nemění, protože oba jezdci kamionů Renault Trucks mají solidní náskok před zbytkem pole. Ve vedení je Martin van den Brink z Mammoet Rallysport před krajanem Gertem Huzinkem z Riwald Dakar. Vítězce sobotní prověrky patří průběžný bronz.

            Už jen jediná etapa dělí Martina van den Brinka od loňské obhajoby zlata. Sedmidenní pouť Marokem od Atlantiku ke břehu Středozemního moře je už takřka u konce. Na programu je závěrečných sto osmdesát závodních kilometrů do cílové Oujdy. Vyhlášení pak proběhne v Saidii. 

Výsledky – 6. etapa: Merzouga - Tendrara (405 km):
1. Jacinto (MAN) 5:53:11
2. van den Brink (Renault Trucks) +9:03
3. Huzink (Renault Trucks) +14:17
4. van Kasteren (DAF) +23:18
5. de Groot (DAF) +29:30
 
Celkově:
1. van den Brink (Renault Trucks) 31:05:18
2. Huzink (Renault Trucks) +1:32:36
3. Jacinto (MAN) +2:17:55
4. Bouwens (Iveco) +6:13:12
5. Verheyden (DAF) +6:34:10


Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o