Hlavní stránka > Novinky > Veletrh IAA zpečetil partnerství s Renault Trucks

Veletrh IAA zpečetil partnerství s Renault Trucks

3.10.2016

Veletrh IAA zpečetil partnerství s Renault Trucks Je to potvrzeno! Na sledovaném veletrhu IAA užitkových automobilů v Hannoveru bylo zpečetěno partnerství mezi severočeským týmem MKR Technology a automobilkou Renault Trucks. Toto spojení už před lety přineslo Pohár konstruktérů při mistrovství Evropy závodních tahačů, tentokrát ale oba partneři zamířili do terénu. Sám prezident Renault Trucks totiž společně s konstruktérem Mariem Kressem veřejnosti představil již rozběhnutý projekt MKR Adventure.

            "S Renault Trucks spolupracujeme úspěšně dlouhá léta. S jeho podporou se nám podařilo fantastických výsledků v truckracingu, ale po té, co tovární podpora vypršela, jsme přesedlali na dálkové soutěže a i těmi jsme automobilku dokázali zaujmout, když jsme s kamionem renault dokázali velmi rychle získat vítězství v dakarské etapě nebo i celkově zvítězit třeba při Rally OiLibya v Maroku. Nyní jsme uzavřeli další významné partnerství, které nás podpoří v našich aktivitách pokračovat a dále je rozvíjet," sdělila Klára Kress, manažerka týmu MKR Technology, která se s manželem, vyhlášeným konstruktérem Mariem Kressem veletrhu přímo účastnila.

            Právě na stánku Renault Trucks nemohl chybět ani závodní dakarský speciál z dílny týmu MKR Technology, který byl do Hannoveru na prestižní veletrh užitkových vozidel převezen přímo z testování ve slovenské Senici. Rally projekt MKR Adventure severočeského vývojového týmu představil sám prezident Renault Trucks Bruno Blin spolu s Mariem Kressem za účasti desítek novinářů z celého světa. V té době ale vrcholily přípravy na nový ročník Rally OiLibya, který se v Maroku jede od soboty 1. října do pátku 7. října. MKR Technology v něm má tentokrát jediný kamion, který pilotuje Holanďan Gert Huzink z týmu Riwald Dakar Team. V kokpitu ale nechybí severočeský palubní mechanik Daniel Kozlovský. "Pro Gerta je to první závod s naším kamionem. Je to nové auto, se kterým se poprvé svezl nedávno v Senici, takže je třeba si na něj zvyknout. Jde tedy o testovací rally a hlavně přípravu na Dakar," podotkla Klára Kress.

            Závodní program Rally OiLibya začal nedělním sedmikilometrovým sprintem. V něm Huzink zazářil. V kategorii Open dojel druhý, jako první nejrychlejší účastník v kamionu.Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o