Hlavní stránka > Novinky > Vítězství týmu MKR Technology uzavřelo protrápené Rallye Maroko

Vítězství týmu MKR Technology uzavřelo protrápené Rallye Maroko

18.10.2023

Vítězství týmu MKR Technology uzavřelo protrápené Rallye Maroko To nejlepší nakonec? V případě vystoupení týmu MKR Technology na letošním ročníku Rallye Maroko to platí jednoznačně. Po veškeré smůle a všech útrapách severočeský kamion vyhrává poslední 5. etapu.

            Že severočeský kamion z dílny týmu MKR Technology patří k nejrychlejším, o tom nemůže být pochyb. Pilot holandského Riwald Dakar Teamu Gert Huzink to dokázal i nyní jízdou v závěrečné etapě Rallye Maroko, kterou suverénně ovládl. Speciálu dlouhou 152 km zajel za dvě hodiny dvacet minut se čtyřapůlminutovým náskokem na druhého Martina Macíka, který byl později diskvalifikován. Více než půl hodiny dal třetímu Holanďanovi Zuurmondovi. „Je to samozřejmě nejkrásnější tečka na závěr, ale pojďme si upřímně říct, že jinak byl pro nás závod byla katastrofa. Víme, že to auto jede rychle, ale v takovém závodě rozhodují drobnosti. Nám se od samého začátku vyhýbalo štěstí každý den. Neměli jsme ho ani v samotném prologu, kde jsme startovali ze zadních pozic. Gert tu svou přitom stále vylepšoval a  zajížděl rychlé časy, ale pak stačí drobnost – nemít v prachu na úzké cestě možnost předjíždět, netrefit a pak hledat průjezdový bod, nebo uvíznout v dunách. K tomu pak přijde náraz, který vás uvězní na trati a je rázem po šancích na celkové umístění,“ kroutil hlavou šéf týmu MKR Technology ze severočeského Chvalína Mario Kress, když ihned dodal: „Už jsem si myslel, co všechno jsme dosud ve všech rallye závodech zažili, že je naprosto neskutečné, ale tato marocká rallye laťku opět posunula výš. Celý tým si tu hrábnul na dno, jak fyzicky tak i psychicky. Když jsme po druhé etapě hledali způsob, jak se dostat ke Gertovi, jak mu v nestabilních dunách kamion opravit, a jak se následně dostat zpátky, to byly dlouhé hodiny velkého trápení, ale stejně jsme ho zvládli. Nikdo se nevzdal. Jsem na kluky pyšný a mám neskutečnou radost z té zlaté tečky na závěr,“ dodal Mario Kress.

            Gert Huzink tedy po úterním návratu do soutěže dokázal přivézt bronz z předposlední etapy a následně závod uzavřel zlatem. V celkovém hodnocení ale kvůli všem peripetiím končí na šestém místě. Vítr v celkových výsledcích, ale v posledním dnu udělaly penalizace i diskvalifikace. Ze závodu i z vedoucí pozice byla vyřazena česká posádka pilota Martina Macíka, která podle komisařů FIA závodila s restriktorem, který neodpovídal předpisům Macík tak zmizel nejen z výsledků etapy, ale i z celkové klasifikace. Vítězem letošního ročníku se tak stal Holanďan Michiel Becx s ivekem. Huzink je klasifikovaný jako šestý. „Asi jsme si nemohli přát drsnější test před lednovým Dakarem. Zkouškou ohněm prošla nejen technika, ale i nový tým mechaniků. Víme, kde máme mezery, co ještě zlepšit, ale také víme, že to zásadní bude, aby k nám štěstěna byla nakloněna. V tak náročných podmínkách je to nedílná součást veškerého úspěchu,“ těší se na Dakar hlavní konstruktér Mario Kress.

Výsledky – 5. etapa (Merzouga - Merzouga) 152 km:
1. Huzink (NLD) Renault Trucks 2:20:07
2. Zuurmond (NLD) MAN +36:26
3. Becx (NLD) Iveco +38:23
4. van Loon (NLD) Iveco +1:26:51
5. Vrátný (CZE) Ford +3:56:47
 
Celkově:
1. Becx (NLD) Iveco 21:32:34
2. Zuurmond (NLD) MAN +2:30:25
3. Vrátný (CZE) Ford +5:32:12
4. van Kasteren (NLD) Iveco +11:28:36
5. van Loon (NLD) Iveco +27:30:20
6. Huzink (NLD) Renault Trucks +38:04:00

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o