Novinky

Dakar ve 4. etapě zkusil zastavit i náš kamion

Dakar ve 4. etapě zkusil zastavit i náš kamion

10.1.2018

Jubilejní 40. Dakar je extrémně náročný. S nástrahami trati bojují i největší favorité. Dakar už po několika dnech předčasně skončil pro řadu posádek. Čtvrtý závodní den se pokusil vyškrtnout ze závodního pole i severočeský kamion z dílny MKR Technology. Zatímco Gerd Huzink přijel na skvělé páté pozici, van den Brink prorazil olejovou vanu a hledá způsob, jak se dostat z dun. Ani rychlá asistence s van Kasterenem ho nedokázala dotáhnout do bivaku. Posádky se ale nevzdávají a hodlají bojovat dál.

Dakar posádky nešetří, kamiony MKR se i po 3. etapě drží desítky

Dakar posádky nešetří, kamiony MKR se i po 3. etapě drží desítky

9.1.2018

Pořadatelé se toho nebojí. Letošní Rally Dakar je už od prvních etap mimořádně těžká. Ani 3. etapa posádky nijak nešetřila - vozy v kotrmelcích i předčasné konce byly zcela běžným jevem. Trojice severočeských kamionů z dílny MKR Technology ale přijela v elitní desítce - Van Kasteren sedmý, Huzink osmý a hned za ním Martin van den Brink s roudnickým palubním mechanikem Kozlovským.

Kozlovský ve 2. etapě Dakaru trpěl jako nikdy

Kozlovský ve 2. etapě Dakaru trpěl jako nikdy

8.1.2018

Velmi těžká etapa přišla na program jubilejního 40. ročníku Rally Dakar hned ve druhém dnu. Písečná trasa dala zabrat celému startovnímu poli a někteří ji dokonce označili za nejhorší, jakou kdy zažili, což také potvrzovalo i množství nehod. Kamiony severočeské stáje si s ní ale poradily úspěšně. Nejlepší Renault Trucks s pilotem van den Brinkem a roudnickým mechanikem Kozlovským projel na osmé pozici.

Martin van den Brink na úvod Dakaru stříbrný

Martin van den Brink na úvod Dakaru stříbrný

7.1.2018

Naprosto senzačně začal jubilejní 40. ročník Rally Dakar pro severočeský tým MKR Technology. Kamion s holandským pilotem Martinem van den Brinkem a roudnickým mechanikem Danielem Kozlovským si v úvodní etapě přijel pro stříbro. S náskokem dvou desítek vteřin vyhrál Aleš Loprais.

Jubilejní Dakar startuje se 3 našimi kamiony

Jubilejní Dakar startuje se 3 našimi kamiony

5.1.2018

Věhlasný Dakar je tu! Jubilejní 40. ročník nejslavnějšího dálkového závodu světa odstartuje už tento víkend. Na závodníky čeká devět tisíc kilometrů a přejezd z Peru, přes Bolivii do cílové Argentiny. Na startu jsou připraveny i posádky tří severočeských kamionů Renault Trucks z technologického centra MKR Technology.

Technika pluje na Dakar

Technika pluje na Dakar

8.12.2017

Veškerá technika je pryč a není cesty zpět. Tým MKR Technology míří na svůj další Dakar. Ten se nese ve znamení čtyřek. Pro severočeský tým konstruktérů bude jubilejní 40. ročník nejslavnější rally světa čtvrtým v pořadí. Sestava kolem Maria Kresse i tentokrát připravila trojici závodních kamionů, které jsou v tuto chvíli na trajektu mířícím do Jižní Amerik

MKR Technology představuje 3 kamiony pro Dakar 2018

MKR Technology představuje 3 kamiony pro Dakar 2018

7.11.2017

Přípravy vrcholí. Už jen několik dnů zbývá do reálného odjezdu na Rally Dakar. Program teď plní týmové prezentace a představení posádek pro nový ročník věhlasné rally. Ta sice startuje až v lednu, ale poslední listopadový víkend odplouvá veškerá technika do Jižní Ameriky. Severočeský konstruktérský tým MKR Technology do boje o beduína vysílá trojici závodních kamionů, které budou pilotovat holandští jezdci. Na palubě ale nebude chybět ani domácí zástupce, Roudničan Daniel Kozlovský.

Tým MKR testoval v Alpách

Tým MKR testoval v Alpách

24.10.2017

Vysoká nadmořská výška a nedostatek kyslíku. Dva navzájem související prvky, které silně ovlivňují výkon a chod motoru. Nový ročník Dakaru se pojede právě v takových podmínkách a tým MKR Technology na ně chce být maximálně připraven. Severočeští konstruktéři proto v uplynulém týdnu zamířili testovat dakarský kamion do francouzských Alp.

Závada zhatila šanci na obhajobu vítězství v Rally OiLibya

Závada zhatila šanci na obhajobu vítězství v Rally OiLibya

9.10.2017

Rally OiLibya vytoužený zlatý hattrick konstruktérskému týmu MKR Technology nepřinese. Záměr zhatila technická závada na motoru a pilot Martin van den Brink musel marockou rally předčasně ukončit.

MKR chce v Maroku zlatý hattrick

MKR chce v Maroku zlatý hattrick

5.10.2017

Rally OiLibya startuje. V Maroku opět zabojuje o vítězství i severočeský kamion z dílny MKR Technology. Ten se hodlá pokusit o zlatý hattrick. Uplynulé dva ročníky totiž nezaznamenaly rychlejší kamion než Renault Trucks od konstruktéra Maria Kresse. Po roční pauze chce zlato přivézt holandský pilot Martin van den Brink.

Dakarským speciálem se svezli hosté z celého světa

Dakarským speciálem se svezli hosté z celého světa

25.9.2017

Na osm set hostů z třiadvaceti zemí světa mělo jedinečnou příležitost prožít den plný dobrodružství a adrenalinu po boku dakarských speciálů Renault Trucks a týmu MKR Technology. Od 18. do 22.9. 2017 uspořádala židovická stáj ve spolupráci s Renault Trucks Central East tradiční testovací akci pro zákazníky a novináře.

Silk Way Rally pro MKR končí předčasně

Silk Way Rally pro MKR končí předčasně

11.7.2017

Jako ve špatném filmu. Aktuálně nejtěžší rally světa, ruská Silk Way, pro severočeský konstruktérský tým MKR Technology končí předčasně. Ve 4. etapě se technika rozhodla stávkovat a nic na tom nezměnil fakt, že posádky měly na to, aby řádně zamíchaly pořadím. Loňská obhajoba pódia se letos prostě nepodaří. Tým se domů vrací jen s jedním etapovým prvenstvím.


RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o